İslam Alimi

İstiharede Hem Hayırlı Hemde Hayırsız Görüyorum Nasıl Davranmam Gerekir?

Çok sevdiğim evlenmek istediğim biri var. Oda beni seviyor ama durumlarımız biraz farklı. Ben her istihareye yattığımda ya siyah beyaz yada yeşil kırmızı bir arada görüyorum. Yedi gün boyunca tekrarlıyorum zaman zaman tekrar yapıyorum ama durum aynı öyle olunca da kararsızlık içinde kalıyorum. Bende en çok gördüğüm renk hangisiyse ona göre karar vereyim diyorum.

Mesela yemyeşil bir çayırda kırmızı kaplı bir kuran elime aldım. Beyaz fayanslarla kaplı bir balkonda beyaz masanın üstünde beyaz tabakta kırmızı domates ama yaşlı bir adam geldi domatesi yedi.bu durumda şer ortadan kalkacak diyebilir miyiz? Ve yeşille beyazı daha çok gördüğüm için bu işte hayır daha çoktur diyebilir miyiz? Cevap yazarsanız çok sevinirim çünkü istihare sorularında hayırlı yada değil şeklinde bahsediliyor. Her ikisi bir arada olunca nasıl davranmalıyız?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, şunu belirtmek isteriz ki sitemizde rüya tabiri veya istiharelere yorum yapılmamaktadır. Ancak size tavsiyemiz kendi görmüş olduğunuz istihareleri dikkate almamanızdır. Güvendiniz ve dini bütün birinden sizin için istihareye yatmasını isteyiniz. Bunu yapmanız daha doğru olacaktır. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ