Rüya

İstiharede Hayırlı Hayırsız Renkleri Aynı Rüyada Görmek

İstiharede hayırlı hayırsız renkleri aynı anda görmek hakkında pek çok soru alıyoruz. Bu nedenle pek çok kişiye örnek olacak iki soruya bu konuda cevap verdik. Faydası olması dileği ile… Şimdi öncelikle ilk soruya yer verelim.

Biliyorum bir rüya sitesi değilsiniz ancak uzun süredir hem bu sitede hem de diğer yerlerde net ve kitaplar dahil, bu soruma yanıt arıyorum bulamadım, istiharede hem kırmızı, hem beyaz renk hem yeşil görmek hayra mı yoksa şerre mi yorumlanır.

Rüyamda müdürümün odasında duvarda yüksek bir çiviye bana ait bir kırmızı kaban bir de beyaz önlük asılmıştı ikisi de aynı çiviye asılıydı. Altlarında ise saksılarda uzunca yeşil çiçekler vardı ben masada oturuyordum ve bir öğrenci girip bana beyaz bir ikiz yastık uzatıyordu.

Bu rüyanın ardından istiareye. 7 gün yatmaya devam ettim ama maalesef göremedim.

İstiharede Hayırlı Hayırsız Renkler Görmek

Cevap: Değerli ziyaretçimiz bu durumda istihareye bir daha yatmak daha doğru olacaktır. Ancak siz zaten bir daha yattığınızı ve rüya görmediğinizi belirtiyorsunuz . Bu durumda ise size tavsiyemiz güvendiğiniz başka birinden sizin için istihareye yatmasını istemenizdir. Zira böyle yaparsanız çok daha hayırlı ve net bir sonuç alabilirsiniz.

Unutmayalım ki istihare Yüce Mevla’mıza güzel ve tavsiye edilen bir başvuru şeklidir. Ancak istihare farz değildir. Dolayısı ile siz elinizden geleni yapmışsınız. Buna rağmen sonuç alamadıysanız daha fazla diretmeniz yersizdir.

Tabi ki yukarıda da bahsettiğimiz üzere dilerseniz güvendiğiniz birinden sizin için istihareye yatmasını isteyebilirsiniz. Ancak ben neden göremedim veya sizin yaşadığınız durum gibi bir durumu yaşayıp yanlış düşünceler içerisine girmekte yanlış olacaktır. Yüce Mevla’mız bütün kullarına hayrı görmeyi nasip eylesin.

Bu konu ile alakalı olan İstiharede Renklerin Anlamları başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

İstiharede Hayırlı Hayırsız Görüyorum Nasıl Davranmam Gerekir?

Çok sevdiğim evlenmek istediğim biri var. Oda beni seviyor ama durumlarımız biraz farklı. Ben her istihareye yattığımda ya siyah beyaz yada yeşil kırmızı bir arada görüyorum. Yedi gün boyunca tekrarlıyorum zaman zaman tekrar yapıyorum ama durum aynı öyle olunca da kararsızlık içinde kalıyorum. Bende en çok gördüğüm renk hangisiyse ona göre karar vereyim diyorum.

Mesela yemyeşil bir çayırda kırmızı kaplı bir kuran elime aldım. Beyaz fayanslarla kaplı bir balkonda beyaz masanın üstünde beyaz tabakta kırmızı domates ama yaşlı bir adam geldi domatesi yedi.bu durumda şer ortadan kalkacak diyebilir miyiz? Ve yeşille beyazı daha çok gördüğüm için bu işte hayır daha çoktur diyebilir miyiz? Cevap yazarsanız çok sevinirim çünkü istihare sorularında hayırlı yada değil şeklinde bahsediliyor. Her ikisi bir arada olunca nasıl davranmalıyız?

Güvendiğiniz Birinden Sizin İçin İstihareye Yatmasını İsteyebilirsiniz

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, şunu belirtmek isteriz ki sitemizde rüya tabiri veya istiharelere yorum yapılmamaktadır. Ancak size tavsiyemiz kendi görmüş olduğunuz istihareleri dikkate almamanızdır.

Güvendiniz ve dini bütün birinden sizin için istihareye yatmasını isteyiniz. Bunu yapmanız daha doğru olacaktır. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

Sitemizde yer alan İstihare başlıklı yazılarda pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Ben bırısı için istıhareye yattım kocaman kapıdan gırdım bve karsımda ev vardı cok buyuktu ayagımın altında yesillik vardı ve cok buyuk bır alandı az ılerde erık agacı vardı koca koca mor mor erıkler gordum sonradan karsıma kucuk kopek cıktı ama havlıyordu bana deyıl ama arkamı dondum ve elı kanlı kadın gordum ellerını cırpıyordu arkamı dondugumde erıkler akrep olmustu ordan çıkmak ıstedım ama kapı gıttıkce benden kacıyordu bır turlu cıkamadım bu ne demek sizce? Yardımcı olur musunuz?

 2. Ben sevdiğim kişi için yattım ama rüyamda turuncu sarı mor renkli renkli lokum yediğimi gördüm bunun anlamı nedir 1 kere yattım sadece

 3. Merhabalar arkadaşım benim için istihareye yattı ilk gün bir şey görememiş ama bugün rüyasında senin sevdiğin adamı namaza kaldırdığını gördüm dedi sinirlenip ona kalk namaz kıl dedin diyo o namaz kılmayınca ama sabah uyandığım da kötü hissetmedim dedi sizce bunrüya hayırlı mı yoksa tekrardan mı istihareye yatsın 🙏

 4. Merhaba istiare namazı kıldım. 4 yılldır konuştuğum birisi ile evlilik için niyetlendim. Rüyamda beyaz süt ve kırmızı nar gördüm. Yorumu nasıl yardımcı olur musunuz. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.

 5. Merhabalar hocam ben konuştuğum erkek arkadaşım 3 sene once beni istemeye geldi ve ailem vermedi iki sene sonra ben biriyle Nisanlanip nisanimi attim ve karsima 3 sene onceki erkek arkadaşım çıktı tekrar barıştık ve ben istihareye yattim ruyamda kırmızı şeker kalpler gördüm ve butun ailem arkadaşlarım balonlari sisirip sekere batırıp paketliyordu ardindan beyaz gelinlik giyen birini gordum ve daha sonrasinda sari gelinlik giyen 6 7 gelin gördüm kafam cok karıştı sizce bu ne anlamda ?

 6. Hocam ben konuştuğum kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığını anlamak için istihareye yattım. Rüyamda beyaz bir masanın üzerinde iki beyaz porselen kabım içinde biri süt gibi beyaz diğeri de şarap gibi küremizi iki sıvı bulunuyordu. Ben hiç birini seçmedim sonrasında daha küçük beyaz porselen bir kapta tek başına içi süt gibi beyaz olan sıvıyı gördüm. Ben uyandığımda bu rüyayı hayra yordum ancak bir bilenden de fikir almak istiyorum. Sizin yorumunuz nedir acaba?

 7. istişare rüyasına yattım eski eşimle barışmak hayırlı mı değilmi diye ve bir-çok beyaz masa örtüsü gördüm daha sonra o beyaz masa örtülerinin üzerine siyah kadife kumaş serdim ve beyaz çok fazla gözükmüyor daha sonra benim üzerimde kahve rengli bir tsort ve bir akrabanın üzerim de kırmızı tsort gördüm lütfen yorumlar mısınız ne anlama gelir hayırlı mı değil mi kafam karma karışık

   1. Merhaba. 6 yıldır sevdiğim adamlayim istemeye geldiler. Kafam çok karışık diye istiare namazı kıldım ve rüyamda üzerimde kırmızı renk vardı ve siyah vardı bende rüyada üzülüyordum kötü görüyorum diye neden kırmızı diye üzülüyordum sonra sevdiğim adam karşıma çıkıyordu onunda üzerinde beyaz vardi ve yerde yemyeşil oluyordu. Rüyada uyandığımda kırmızı renk gördüm diye kötü olmustum. Bilinç altimdan dolayı gördüm diye düşündüm anlamada yaptırdım benim adıma. O da rüyada kapının çamur olduğunu görüyor ve o kapıyı yıkamak için şu getirecek komuşudan ama su vermiyor sonra alışveriş merkezine gidip alışveriş yaptığını söyledi orda da siyah kırmızı kıyafetler vardı diyordu diğer tarafa bakındığımda da mavi ve beyaz kıyafetler görüyordum dedi. Yani ikimizde 4 rengi gördü rüyamızda siyah kırmızı beyaz ve mavi ikimizde 4 unu gördü bunun anlamı nedir hayırsız mi

 8. Meraba ben evliliğin için istihareye yattım evliliğinde çok sorun var boşanmaya kadar gidiyo. İyiye mi kötüye mi gidecek diye istihareye yatmaya karar verdim. 7 gün yattım ve hepsinde karışık gördüm renk görmedim sadece son gün rengarenk parlak bir top gibi bişey gördüm bunun anlamı nedir acaba

 9. Mrb bn birinin benim hakkımda hayırlı mı değilmi diye istihare yaptım çoğunlukla karışık ruyalar görüyorum ama içinde beyaz bazen yeşil görüyorum bazen koyu renklerde görüyorum pek hatırlamıyorm iki arkadaşımda yapmıştı bana ikiside düğün görmüş biride düğünde kurban kesildiğini görmüş yeşillik ve yeşil etek görmüşler bn tekrar deniyorum yedi defa yapıyorm ruya şart değil içinizdeki his önemli diyorlar bn uyanınca pek bişi hissetmiyorum normalim yani kötü hissetmiyorm sizce hayırlımı ne yapmam lazm teşekkürler

  1. Değerli ziyaretçimiz, hangi rengin hayra ve hangi rengin şerre işaret ettiği konu içerisinde belirtilmektedir rüyalara yorum yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   1. Hocam istihare yaptım rüyamda masanın üstünde grig ve beyaz kumaşlar var sonra rüzgar cikiyo ne hikmetse hepsi renkli kumaşlar oluyo ayrıca odanın içi boş ben yalnizi

 10. Merhabalar istihareye yattim ve anlamini bilmiyorum yardimci olursanız cok sevinirim ruyamda ilk kirazlar gordum ruyamin içerisinde anneme bi istiharenin hayir oldugunu soyluyodum daha sonra ayni ruyanin devami olarak deniz gordum ve denizde yuzuyodum yorumlarsaniz cok mutlu olurum. Benim icin hayirli bir ruya mi.

 11. Görücü geldi çok begenemedim ne yapmam lazım hakkımda hayırlı mı hayırsız mı oldunu Nasıl anlarım?

 12. Çok dua ediorm hocam adak adiyorum o iyi olsun diye dayanamıyorum bütün bu olanlara lütfen dua edin allah razı olsun szden :(

 13. Hocam uzun zamandır hiç istemediğim şeyler yaptım erkek Arkadaşım mesela çok yakın konuştuk hayatımda ilk defa biri ile konuştum yaşımm yirmi beş aşırı
  Pişmanım çok bununla birlikte hiç istemediğim kişiyi üzdüm istemeden çok güç duruma düşürdüm bütün bunlar başıma niye geliyor derken dua etmeye başladım sürekli sürekli dilimden düşmüyor benim dualarım hep kabul olurdu rüyalarım çıkardı o adam la konuştuğum yüzünden hepsinden oldum günah işledim hiç kimse konuşmazdım çok pişmanım dualarım kabul olur mu diye endişeleniyorum hocam çok üzgünüm artık rüyada ibadet de yapmıyorum o üzdüğü kişi üzülmesin onun ciğeri diğil benim ciğerim yansın dedim oruçlu dum sonra başım dönmeye başladı duayı ederken kötü oldum o çok mutlu olsun artık dua et et neden kabul olmuyor bi senedir iyi Olsun diye hep ediyorum anda rüyamda görüyordum eski sevgilim yüzünden kaybetim hepsini beni sevmiyor Allah’ım kabul olmaycakmı dualarm diye çok üzülüyorum hocm :(

  1. Değerli ziyaretçimiz biraz sakin olun yorumunuzu okurken bir bile sıkıntıya girdik. Siz bir beşersiniz ve hata yapabilirsiniz. Önemli olan bu hatayı fark ederek aynı hatayı bir daha yapmamaktır. Rüyaları ise kafanıza takmayın bu bir ölçü değildir. Rüya ile amel olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu