RüyaSorularınız

İstiarede İstemediğin Bir Kısmetin Hayırlı Çıkması

Bir kısmet için istiareye yattım 1.gün yeşil elmalar 2.gün yeşil üzüm 3.gün hatırlamıyorum ne gördüğümü 4.gün tekrar yeşil üzüm gördüm ama ben istiare yapmadan önce istemiyordum peki şimdi ne yapmalıyım istiareye uymalımıyım şuan kafam karıştı .

cevapDeğerli ziyaretçimiz, istihare sizin isteğinize göre değil hakkınızda hayırlı olup olmadığına bakmak için yapılmaktadır. Yüce Mevla’mız sizin şer gördüğünüzde hayır, hayır gördüğünüzde şer olabilir demesinin hikmetlerinden biride budur. Sizin gönlünüz yok ise neden istihareye yattınız. Demek ki istemiyorsunuz diye olumlu bir sonuç beklemiyordunuz. Fakat buna rağmen istihareye yattınız, şimdide bu nasıl benim için hayırlı olur diyorsunuz. Sözlerimizi yanlış anlamayın bunları sizin iyiliğiniz için söylüyoruz. Zira istihareye yatan bir kimse Mevla’mıza ben bu işimi sana bıraktım bana bir yol göster demektedir. Bunu Yüce Mevla’mıza söyleyen bir kul Mevla’sının ona gösterdiği yoldan gitmesi gerekmektedir. Gitmez isede yarın mutsuz olunca ya Rabbi bana neden bunları hak gördün dememelidir. İnşaallah demek istediğimizi doğru bir şekilde ifade edebilmişizdir. Özetle istiharenizde o kişinin hakkınızda hayırlı bir eş olduğu ve evlenmenizde hayır olacağı açık bir şekilde gösterilmiştir. Mevla’ya emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhaba ben aşık olduğum kişi için her seferinde bir hafta olmak üzere 3 kez istihare ye yattım. Çoğunlukla rüya görmüyordum ya da hatırlamıyordum. Ancak bir keresinde yeşil bir ormanın içerisinde bir kamyonda kasa kasa kıpkırmızı çilekler gördüm. Olumlu mu yoksa olumsuz mu? Nasıl yoracağımı bilemedim yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu