İslam Alimi

İstiarede Hem Hayırlı, Hem Hayırsız Renkleri Aynı Rüyada Görmek

Biliyorum bir rüya sitesi değilsiniz ancak uzun süredir hem bu sitede hem de diğer yerlerde net ve kitaplar dahil, bu soruma yanıt arıyorum bulamadım, istiharede hem kırmızı, hem beyaz renk hem yeşil görmek hayra mı yoksa şerre mi yorumlanır.

Rüyamda müdürümün odasında duvarda yüksek bir çiviye bana ait bir kırmızı kaban bir de beyaz önlük asılmıştı ikisi de aynı çiviye asılıydı. Altlarında ise saksılarda uzunca yeşil çiçekler vardı ben masada oturuyordum ve bir öğrenci girip bana beyaz bir ikiz yastık uzatıyordu.

Bu rüyanın ardından istiareye. 7 gün yatmaya devam ettim ama maalesef göremedim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz bu durumda istihareye bir daha yatmak daha doğru olacaktır. Ancak siz zaten bir daha yattığınızı ve rüya görmediğinizi belirtiyorsunuz . Bu durumda ise size tavsiyemiz güvendiğiniz başka birinden sizin için istihareye yatmasını istemenizdir. Zira böyle yaparsanız çok daha hayırlı ve net bir sonuç alabilirsiniz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Deniz Öztürk dedi ki:

  Merhaba istiare namazı kıldım. 4 yılldır konuştuğum birisi ile evlilik için niyetlendim. Rüyamda beyaz süt ve kırmızı nar gördüm. Yorumu nasıl yardımcı olur musunuz. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.

 2. Narin dedi ki:

  Merhabalar hocam ben konuştuğum erkek arkadaşım 3 sene once beni istemeye geldi ve ailem vermedi iki sene sonra ben biriyle Nisanlanip nisanimi attim ve karsima 3 sene onceki erkek arkadaşım çıktı tekrar barıştık ve ben istihareye yattim ruyamda kırmızı şeker kalpler gördüm ve butun ailem arkadaşlarım balonlari sisirip sekere batırıp paketliyordu ardindan beyaz gelinlik giyen birini gordum ve daha sonrasinda sari gelinlik giyen 6 7 gelin gördüm kafam cok karıştı sizce bu ne anlamda ?

 3. Ayse dedi ki:

  İstiharede dugun ve ablamin parilti elbise giymesi
  Neye işarettir
  Cevaplarsaniz sevinirim

 4. Misafir dedi ki:

  Hocam ben konuştuğum kişinin hakkımda hayırlı olup olmadığını anlamak için istihareye yattım. Rüyamda beyaz bir masanın üzerinde iki beyaz porselen kabım içinde biri süt gibi beyaz diğeri de şarap gibi küremizi iki sıvı bulunuyordu. Ben hiç birini seçmedim sonrasında daha küçük beyaz porselen bir kapta tek başına içi süt gibi beyaz olan sıvıyı gördüm. Ben uyandığımda bu rüyayı hayra yordum ancak bir bilenden de fikir almak istiyorum. Sizin yorumunuz nedir acaba?

 5. Melek dedi ki:

  istişare rüyasına yattım eski eşimle barışmak hayırlı mı değilmi diye ve bir-çok beyaz masa örtüsü gördüm daha sonra o beyaz masa örtülerinin üzerine siyah kadife kumaş serdim ve beyaz çok fazla gözükmüyor daha sonra benim üzerimde kahve rengli bir tsort ve bir akrabanın üzerim de kırmızı tsort gördüm lütfen yorumlar mısınız ne anlama gelir hayırlı mı değil mi kafam karma karışık

  1. islamalimi dedi ki:

   Sitemizde rüya tabiri yapılmamaktadır. İstiareniz hayır olsun inşaallah.

 6. Deniz dedi ki:

  Meraba ben evliliğin için istihareye yattım evliliğinde çok sorun var boşanmaya kadar gidiyo. İyiye mi kötüye mi gidecek diye istihareye yatmaya karar verdim. 7 gün yattım ve hepsinde karışık gördüm renk görmedim sadece son gün rengarenk parlak bir top gibi bişey gördüm bunun anlamı nedir acaba

 7. hüsna dedi ki:

  Mrb bn birinin benim hakkımda hayırlı mı değilmi diye istihare yaptım çoğunlukla karışık ruyalar görüyorum ama içinde beyaz bazen yeşil görüyorum bazen koyu renklerde görüyorum pek hatırlamıyorm iki arkadaşımda yapmıştı bana ikiside düğün görmüş biride düğünde kurban kesildiğini görmüş yeşillik ve yeşil etek görmüşler bn tekrar deniyorum yedi defa yapıyorm ruya şart değil içinizdeki his önemli diyorlar bn uyanınca pek bişi hissetmiyorum normalim yani kötü hissetmiyorm sizce hayırlımı ne yapmam lazm teşekkürler

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz, hangi rengin hayra ve hangi rengin şerre işaret ettiği konu içerisinde belirtilmektedir rüyalara yorum yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 8. Oya dedi ki:

  Merhabalar istihareye yattim ve anlamini bilmiyorum yardimci olursanız cok sevinirim ruyamda ilk kirazlar gordum ruyamin içerisinde anneme bi istiharenin hayir oldugunu soyluyodum daha sonra ayni ruyanin devami olarak deniz gordum ve denizde yuzuyodum yorumlarsaniz cok mutlu olurum. Benim icin hayirli bir ruya mi.

  1. islamalimi dedi ki:

   https://www.islamalimi.com/stiharede-renklerin-anlamlari/

   Değerli ziyaretçimiz, hangi rengin hayra ve hangi rengin şerre işaret ettiği konu içerisinde belirtilmektedir rüyalara yorum yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 9. Sibel dedi ki:

  Görücü geldi çok begenemedim ne yapmam lazım hakkımda hayırlı mı hayırsız mı oldunu Nasıl anlarım?

  1. islamalimi dedi ki:

   istihareye yatın.

 10. misafir dedi ki:

  Çok dua ediorm hocam adak adiyorum o iyi olsun diye dayanamıyorum bütün bu olanlara lütfen dua edin allah razı olsun szden 🙁

 11. misafir dedi ki:

  Hocam uzun zamandır hiç istemediğim şeyler yaptım erkek Arkadaşım mesela çok yakın konuştuk hayatımda ilk defa biri ile konuştum yaşımm yirmi beş aşırı
  Pişmanım çok bununla birlikte hiç istemediğim kişiyi üzdüm istemeden çok güç duruma düşürdüm bütün bunlar başıma niye geliyor derken dua etmeye başladım sürekli sürekli dilimden düşmüyor benim dualarım hep kabul olurdu rüyalarım çıkardı o adam la konuştuğum yüzünden hepsinden oldum günah işledim hiç kimse konuşmazdım çok pişmanım dualarım kabul olur mu diye endişeleniyorum hocam çok üzgünüm artık rüyada ibadet de yapmıyorum o üzdüğü kişi üzülmesin onun ciğeri diğil benim ciğerim yansın dedim oruçlu dum sonra başım dönmeye başladı duayı ederken kötü oldum o çok mutlu olsun artık dua et et neden kabul olmuyor bi senedir iyi Olsun diye hep ediyorum anda rüyamda görüyordum eski sevgilim yüzünden kaybetim hepsini beni sevmiyor Allah’ım kabul olmaycakmı dualarm diye çok üzülüyorum hocm 🙁

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz biraz sakin olun yorumunuzu okurken bir bile sıkıntıya girdik. Siz bir beşersiniz ve hata yapabilirsiniz. Önemli olan bu hatayı fark ederek aynı hatayı bir daha yapmamaktır. Rüyaları ise kafanıza takmayın bu bir ölçü değildir. Rüya ile amel olmaz.

BİR YORUM YAZ