Genel

İstemeden Müzik Çalınan Yerlerde Bulunuyorum, Bu Durumda Ne Yapmalıyım?

Her yerde Müzik çalıyor iş yerinde, toplu taşıma ve benzeri yerlerde. Bunda bir mahsur var mıdır? Bu gibi durumlarda neler yapabiliriz?

– Diyanet İşleri: İman edip salih ameller işleyenlere gelince, işte onlar cennet bahçelerinde sevindirilirler. (Rum Suresi:15) İslam Alimleri bu ayeti açıklarken Cennet ehlinin güzel seslerle de sevineceklerini ifade etmektedirler.

Değerli Ziyaretçimiz, Müzik, kıyamete doğru olduğumuz bu zamanda ümmetin imtihanlarından olacaktır;  hadisi şeriflerde de bu durum bizler için apaçık zikredilmektedir.

Keşke tüm Müslümanlar olarak bu durumdan rahatsız olabilsek. Müzik konusunda duyduğunuz endişe sizin imanlı hassas bir insan olduğunuzu gösterir ki ne mutlu size Rabbimiz sizi de bizi de cümle Müslüman kullarını haramlara düşmekten muhafaza eylesin Amin.

Gelelim neler yapabileceğimiz konusuna müziğe asla Rızamız olmasın Kendimizi bu konuda koruyalım. Bu tür ortamlardan uzak duralım.

Gücümüz yettiği kadarınca etrafımızdakileri bu konuda ikaz edelim uyaralım, eğer Müdahale imkanınız var ise müdahale edin şayet yok ise bu durumda yapabileceğimiz bir şey yoktur Allah’a havale edeceğiz ve Rabbimize sığınacağız Rabbimiz bizleri affetsin ve kendine layık kul eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu