Genel

İşsizlik Çekiyorum, İnsanlar Tanıdıkları Vasıtasıyla İş Buluyor Bu Doğru mudur?

Hocam neden hep tanıdıklar işe giriliyor bizim yok diye mağdur oluyoruz bir senedir iş arıyorum psikolojim bozuldu bulamıyorum nasibimi. cv karakterim isim düzgün referanslarım iyi elimden geleni de yapıyorum hep engel hep ya uzak ya yol ücreti yok ya düşük maaş ya üç kişinin yapacağı işi tek kişiye yüklerler ya piskopat olurlar ya anlaşmazlık olur.

Dayım çevresi çok geniş belediye şu bu işteyse girerim neden kul hakkı yiyim ki hayır gelmez o paradan şimdi hala başvuru yapıyorum ananim şirketi bile arıyor ama yol uzak diye ücreti malesef vermiyorlar adam bile nasip değilmiş dedi. Benim nasibim nasıl bulayım bir sene bankadan da kredi çektim faiz üstüne faiz bide şu tarafı var bayan olduğum için 1 sadece tek kız Ben çalışacağım yere de gitmiyorum güven yok bir şey yok nereden bilim iyimi kötümü bu kadar seç seç artık çıkmaza gidiyorum hocam benim rızkımın nasibimi nasıl bulacağım.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bahsettiğiniz sıkıntıları sizin gibi bizlerde çekmekteyiz ve bu konulardan muzdarip bir çok insan var. Tanıdık vasıtasıyla işe girmekte bir mahsur yoktur. Ancak kişi gerçekten işe ehil ise. Örneğin bahsettiğiniz dayınız size bir iş ayarlayabiliyor ise ve sizde bu işe ehil iseniz bunu değerlendirmelisiniz. Dönem dönem insanlar bu konularda sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Sonuç itibari ile rızkı veren Yüce Mevla’mızdır. Bununla birlikte her kul dualarında hayırlı rızıklar istemelidir ve elinden geldiğince rızkını aramalı ve mücadele etmelidir. Yüce Mevla’mız her kulunun mücadelesinin karşılığını er yada geç vermektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve size hayırlı bir iş nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu