Sorularınız

İslam ve Tıp (Bilim) 3. Cevap

Çorbaya düşen sinekle ilgili olan hadisi , infelsiyon hastalıklarında bir hocaya gidip ben böyle yapıyorum deseniz , inanın sizi obsesif kompulsif bzk. ön tanısıyla psikiyatriye sevk eder anında. Bu şekildeki hadislerle bence insanları İslam’dan soğutmayın..Sonuçta büyük abdestimizi yaptıktan sonra temizliğimizi direk elimiz ve suyla yapamayacaksak neyle yapmamız gerekiyor ? Avrupa da ki otel , restorant,  hava alanı v.s tuvaletlerindeki klozetlerde su bulunmaz mesela bol bol peçete vardır, bizde böylemi yapalım ?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, eğer bir doktor size bunları söylüyor ise belli ki bilimden, tıptan haberi yoktur. Sineğin bir kanadında zehir, diğerinde ise panzehir olduğunu bütün dünya artık biliyor.

Bununla birlikte bir Müslüman Peygamberin sözleri ile İslam dininden soğuyacaksa zaten onun inandığı din İslam dini değildir. Dolayısı ile kendini Müslümanım diye kandırmasındansa dinini seçmesi onun içinde daha hayırlıdır. Tuvalet temizliği konusunda ise İslam dini tuvalet kağıdı kullanmayı yasaklamamaktadır. Hatta bu tür şeyleri kullanmaya teşvik etmektedir. Bahsettiğiniz klozetleri kullanmaya mecbur kalırsanız pek ala bahsettiğiniz şekilde yapabilirsiniz. Önemli olan temizliktir, su kullanmak değildir.

Bu cevabımızın ardından da lütfen, rica ediyoruz o halde İslam’a inanmayalım mı? Siz insanların İslam dininden çıkmasını mı istiyorsunuz? Su olmadan temizlik olur mu gibi sorular sormayınız. Biz direk sorunuza cevap veriyoruz siz cevabımızdan soru üretmeye çalışıyorsunuz. İslam dini temizliği önemseyen bir dindir ve bir bilim dalı değildir. Aslında şimdi bir soru daha çıktı. İslam dini bilime karşı mıdır? İslam dininde bilim yok mudur?

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Dediklerini anladım.O zaman şöyle yapalım.Siz mesela çorba içerken yada yemek yerken yemeğinize, yarısı düşmüş sinek görürseniz muhtemelen tamamını tekrar yemeğinize batırırsınız.Bu alışkanlığınızda ısrar ederseniz eğer taktir edersiniz ki tifo, kolera ..v.s gibi hastalıkdan birisyle bulaş sonucu hasta olursunuz ki bu hastalıklar tedavi edilmezse eğer ölümcüldür.Dünya tarihinde islam tarihide dahil milyonlarca insan bu ve benzeri hastalıklardan ölmüştür.Burdaki sorun şu? Siz hastalandığınızda tedavi için hadismi arayacaksınız yoksa bu hadise inanan bir infenksiyon hastalıkları doktorumu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu