Oruç

İşim Çok Yoğun Oruç Tutamadığım Günler İçin Para Versem Olur mu?

Yazın işim çok yoğun oluyor ve oruç tutamıyoruz tutamadığımız günler için ihtiyacı olanlara para versek olur mu gerçekten 17 18 saat çalışıyoruz?

Cevap: Değerli Ziyaretçimiz, bu konuda kendinizce haklılık yönünüz vardır. Fakat unutmayınız ki bu mazeretiniz yeterli değildir. Tabi ki bir insanın 17 saat ağır işte çalışarak oruç tutması gerçekten çok zordur, fakat rızkı veren ve her halde kefil olan yüce Mevla’mıza yarın ahirette nasıl bir mazeret belirteceğimiz iyi düşünmeliyiz.

Bu konuda diyebileceğimiz şey su dur ki ya bu büyük zorluğa katlanarak orucumuzu tutmalı ve yüce Mevla’mızın bize vereceği hayra ulaşmalıyız.Yada farklı bir çözüm bulmalıyız.

Mesela senelik iznimizi Ramazana denk getirebilir veya ciddi bir mazeretimiz olduğunu belirterek bir ay izin alabilir veya iş verenimize bu ayda çalışma saatlerini azaltması konusunda talepte bulunmalıyız. Maalesef şunu demeliyiz ki hiç bir çözüm üretemiyor isek vede oruçta tutamıyor isek iş yerimizde çalışmaya devam etme konusunu gözden geçirmeliyiz.Ve yüce Mevla’mızdan ibadetlerimizi yerine getirebileceğimiz bir iş dilemeliyiz.

Son olarak sorunuza cevap niteliğinde şunu diyebiliriz ki bu durumda oruç tutmadığımız günlerin yerine para vermemiz caiz olmayacaktır. Mevlaya Emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Orucun öyle abartildilgi gibi yarari yok tabiri caiz ise 8SAGUKLUGA KARSI VÜCÜDÜN Cvitamini ni artirma, Arabesk yönü sadece var) CEZASI HIC YOK. uyduruklar Verin burdan ayet .uyduruk hadisler gecersizdir. Sahi hadislerde de günah olduguna dair yada 61 gün yok, “dilerseniz” deniliyor yani madi kefaret oda dilerseniz diyor. en büyük günah uydurmak yalan Söylemek. verin ilgili ayeti ben günah isliyorsam vaz geceyim sizde sevap kazanmis olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu