Dua

İntihar Eden Bir Yakınım İçin Nasıl Dua Etmeliyim

Selamun Aleykum. Benim kabir ziyareti ile ilgili bir sorum olacak. Bir akrabam yirmi yaşlarda genç , sevdiğim bir dostumdu. Rabb im Rahmeti ile muamele eylesin inşaallah intihar etti. Benim ne gibi dua veya hangi Ayet Sure okumalıyım ki kendisine kabirde Rahman dan bir parça Merhamet hediye edebileyim. Selam ve dua ile Allah a emanet olun.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizinde bildiğiniz üzere İslam dininde intihar etmek büyük bir günahtır. Yüce Mevla’mız dostunuzu af eylesin. Şüphe yok ki biz kullar gaflet ve cahillik ile büyük günahlar işleyebilmekteyiz ki Mevla’mız bizi muhafaza eylesin. Sizde tabi ki dostunuza dualar etmelisiniz. Bu konularda biz ziyaretçilerimize gönüllerinden geçen samimi duaları yapmaları önemle tavsiye ediyoruz.

Bununla birlikte Hakkın rahmetine kavuşan dostunuz için yapabileceğiniz en güzel dua Yasin suresini okuyarak ruhuna bağışlamak olacaktır. Bu kabrini ziyaret esnasında da olabilir evinizde oturur ikende olabilir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu