Mahrem Konular

İnternette Günaha Girdim Af Olmam Diye Korkuyorum

Hocam ben bir zamanlar internette uzaktan bayanlarla görüntülü günaha girdim. Çok şükür zina etmedim ama zinanın aynısı görüntülü olarak yaptım. Elhamdülillah bıraktım o kötü işi o çamurdan çıktım ve sürekli tövbe ettim. Her namazından sonra bol bol tövbe ettim. Ama korkuyorum, bu günahlarım öteki dünyada Allah çıkarır mı karşıma ve eşimin yüzüne bakamam. 7 ay önce bıraktım ve çok huzurluyum ama ilerde karşıma çıkacak diye korkuyorum. Tamamen pişmanlık ile 7 ay boyunca her namazından sonra tövbe ettim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, işlediğiniz günah küçümsenecek bir günah değildir. Tabi ki çokça ve samimiyet ile tövbe etmelisiniz. Ancak yüce Mevla’mızın affından emin olmamakta günahtır. Yüce Mevla’mız affedicidir ve affetmeyi sevmektedir.

Burada ki önemli nokta vicdanınızla baş başa kaldığınızda gerçekten samimiyet ile yaptıklarınızdan pişmanmısınız? Cevabınız evet Allah için ben gerçekten pişmanım ise tek yapmanız gereken ibadetlerinize sımsıkı sarılmak ve aynı hataya düşmemektir. Yüce Mevla’mız sizi günahlardan korusun ve ailenizin huzurunu eksik etmesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu