İslam Alimi

İnsanlarda Kalp Gözü Açık Diye Bir Şey Var mıdır?

Bazı kimselerin insanların içini görebildiği melekleri görebildiği söylenmekte. Kısacası benim size sorum İnsanlarda kalp gözü açık diye bir şey var mıdır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Birçok Allah dostu vardır ki Kalp gözleri açıktır. Bu çok değerli Allah dostları mezarında yatan ölmüşlerin durumlarını görür ve onlarla konuşabilirler, yaşayan kulların da manevi hallerini görmektedirler.

Kalp gözünün açık olması demek, maneviyat gözünün açık olduğu anlamına gelmektedir. Bu kalp gözü açık durumu insanın bu dünyadan başka, manevi âlemleri de görebilmesidir.

Bu mertebeye ulaşması kula, hem rabbinden büyük bir armağandır hem de insanın bu dünyadaki gayretine ve ahiret için çokça güzel amel etmesine bağlıdır.

Anlaşıldığı üzere kalp gözü açık olan değerli kullar insanlar, diğer insanların göremedikleri çok şeyi görmekte ve işitmektedirler. Örneğin “ehl-i keşfel kubur” olarak bildiğimiz değerli Allah dostları, vefat eden insanların imanlımı ya da imansız mı öldüklerini Mevla’nın izni ile görmektedirler.

Zamanımızda ve de her daim böyle değerli büyük Allah dostlarının olduğuna kanaatimiz vardır. Ancak bu değerli zatlardan insanların haberi olmayabilir.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ