İslam Alimi

İnsan ve Toplum İçin Çöküşe Giden Yolu İnşa Edecek Olan Nedir?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

İnsan dinden uzaklaşınca, ruhunda hezeyanlara yol açan inançsızlık atmosferi, yavaş yavaş yok olmanın eşiğine sürüklerken, gelip geçici sahte dünya mutluluğunun sahteliği ile karşı karşıya kalınca, önce şaşkınlığa sonrasında bu duruma nasıl düştüğünün şoku ile uyanmanın yollarını, kurtulmanın çaresini arar iken, önünde Rehberin olmaması saf ve temiz ruhun veya bakış açısını kaybettiği için, hemen bulunması uzun zaman geçmesine neden olmaktadır.

Ömür hayatında yaşantısının az dinlendirici atmosferinde bir anlığına huzur arayanları, dünya düzenini kuran dinsiz, Siyonist düşünceli şeytan ruhluların bu huzuru kula yaşatmaktan uzak samimiyetsizliği ile aksine, böl parçala yok et mantığı ile dert çile zulüm altında inim inletmenin zevkine ererek, kasasını çıkardığı kaos savaş ile silah ticaretini elinde tutarak, kasasına kan ile daha fazla para koymanın rezilliği ile insanların huzuru yaşamalarına engel olarak, insan yaşamı ile bağlantısı olmayan zulümler ile hayatı yaşanmaz hale getirir iken, gelip geçici cehenneme kalas bile olmayan zavallı şerefsizler ancak içi çürümüş odun olarak kendini götürmenin peşinde ve cehennem alevinin sonsuz alevinde kendilerini yakmanın peşinde gitmektedir.

Ruhu, kul gerçek gayesine götürecek Nur Kur’an ile Nur Sünnetin dinlendirici ve diriltici etkisine ulaştıran kul artık, Siyonist zihniyetinin korkulu bir yok edicisi olma durumunda, onlara korku saçmakta, zulme giden tüm zeminlerin yıkılması, yeniden inşa edilmesi ile hayatı ömrü yeniden ıslah ederek, gerçek İslami şuur ile gerçek din ve iman hayatını tüm engellerden temizleyerek, Nur İslam’ın nur kokan yolunda ilerleyerek tüm dünyayı bu İslam’ın nuru ile boyayabilmektedir. Her adımda İslam ile adımları sözleri dinlendiren huzur ile gönüllere huzur veren İslam ile gerçek olan güzelliği ancak yaşayabiliriz. Artık her şey artık saf ve gerçektir, suni olanlar yok edilmiş, gerçek olan hak ve adalet gülümseyerek, gülümseterek yaşatmaya devam edecektir insanları. Batının medeniyet dediği Üstadın ”tek dişi kalmış canavar” dedikleri medeniyetsizliği, vahşeti ancak gerçek olan niyet ve samimiyet ile İslam’ı yaşayarak yok edebiliriz. İnsan ve toplum İçin çöküşe giden yolunu inşa edecek olan “İslam’dır”. İslam’ın gönüllerde yenişen yaşaması ile gönüller yeniden inşa edilecek, İslam’ın nur hayat veren yolunu, hayatsızlık ve dermansızlık ile kaplatmaya çalıştığını sananlar,”’ İslam’ın nur Yükselişine engel olmayacaklardır, ancak kendilerinin hayatsız nefessiz fikirleri ile yok olmalarını sağlamaktan başka bir fayda vermeyecektir kendilerine.

Kâfirlere dedi ki; “Eğer saldırganlıklarından vazgeçerlerse geçmişteki suçları bağışlanır. Yok eğer eski tutumlarına dönerlerse, daha öncekiler için geçerli olan kurallar onlar için de işler. “(Enfal suresi-38)

39- Fitnenin kökü kazınıp Allah’ın dini kesinlikle egemen oluncaya kadar onlarla savaşınız. Eğer yaptıklarından vazgeçerlerse, hiç şüphesiz Allah onların ne yaptıklarını görür.( Enfal suresi-39)

40- Eğer yüz çevirirlerse biliniz ki, Allah sizin dostunuz ve dayanağınızdır. O ne güzel bir dost ve dayanak, ne güzel bir yardım edicidir. (Enfal suresi-40)

Zalimler hayat verici hayatın sakin atmosferinde yaşar iken, insanları zulmün atmosfersizliğinde havasız bırakarak öldürmenin peşinde giden ölüm kokan adımlarını, ancak İslam ile kırabilir, yerinden koparak adımsız bırakabiliriz. İnsanlığa kara ve korkunç imaj çizerek, kendisine huzur dolan bir imaj çizerek kendini seçkin gören bu görüş ve anlayış yoksunu insanlardan ancak, “İslam” nuru adaleti ile imajlarını ve insanlara çizdikleri imajı zedeleyerek hatta silerek, yeniden, Nur Kur’an ve Sünnetin bakış açısı ile yok edebiliriz. İmana ulaştırmayan akılsız fikirsiz akılları ancak bu yol ile yıkabilir, yeniden bir İslam şuuru ile inşa edebiliriz. İşte o zaman akılsız fikirsiz şuursuz hayat ömür, nur İslam ile âlemi nurdan saadete boğacak huzur yaşanacaktır, bunu zalimler, Siyonistler ve diğerleri istese de istemese de hayatımıza “İslam” egemen olacak ve bizi sonsuz hayata nuru ile taşıyacaktır. Selam ve dua ile.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ