İslam Alimi

İman Mürekkebi ile yazılmış sözlerim.

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Gülen yüzünde tatlı tebessümün, Nur Kur’an ve sünnet olsun, sana ömür veren hayatına anlam ve mana katan o olsun.

 Tebessümünde çukurlaşan gamzenim çukuruna merhametin çiçekleri açsın.

Alnından akan terin, İslam yolunda kazandığın Salih amel ile iyiliklerin sonucunda akan, helal alın terin olsun.
Nefesini sımsıcak eden, üşüyen tenime edep elbisesi giydirerek, üşütmeyen bedeninde seni sımsıkı saran nur Kur’an ve Nur Sünnet olsun.

Gönlüne nurdan edep hayâ erdem elbiseleri giyerek öyle çık sokağa, sokaklar edep erdem hayâ görsün.

İnsanlar, mutsuz olmasın diye, merhameti hep elinde gönlünde olsun. Karanlıkta bastırdığında  önünü aydınlatan, Nur Kur’an Nur Sünnet imanın olsun sendeki nurdan ışığı gören, senin gibi olmak için koşsun sana yetişsin.

Merhametin hep elinde gönlünde olsun, yanında hıçkıra hıçkıra ağlayanları görünce onlar ile sarıl ağlayana, gülsünler sevinsinler sana hayran kalsınlar, beni güldüren nedir dediklerinde sen “merhamet” dediğinde, merhameti senden önce ellerine ve gönüllerine alsınlar. 

Yürüdüğün yolda yürürken tıkanıp kaldığında, hayata bir soluk vermek için Nur Kur’an Nur Sünnet yanında olsun, onunla nefes al, nefes almayan dünyaya da hayat yaşamak güçleştiğinde, yüreğin susup, mantığın durma noktasına geldiğinde, seni belirsizliğe sürüklemeye başladığında Nur Kur’an Nur Sünnet ile dünyaya hayata bir nefes ver, hayatın yüzü Nur Kur’an’a Nur Sünnete dönsün, güçlükler, nefessizlik yok olsun âlem nurdan nefes ile yeniden hayat bulsun.

Her geçen ömür, ölüme bir gün daha yaklaştığı zaman gelmeden önce, bedenini ruhunu Nur Kur’an Nur Sünnet nehrin de yıka, hatta o nehirde karşıya geçerken kendine merhametten bir sal yap ve karşıya geç, hayat dursa da gönlündeki merhametin kaynağı durmayacak, hayat yolculuğunda seni ahirete taşıyacak ve götürecektir.

İnsanın; hayat yolunda kendisine Rehber olacağı Nur Kur’an ve sünneti gönlünde her an olmalı daha önceden aynı hatalara aynı bahanelerle tekrarlayarak düşmemesi, yoluna devam edebilmesi için. İnsanın aklını kurcalayan soruları olmalı, bu yanıtları bulmak için gönlünde her soruya cevap veren Nur Kur’an Ve Nur Sünnetine başvurmalı, yoksa bir ömür harcayacak cevapsız sorularına, cevapsız cevaplar anlamsız cevaplar ile heder eder gider! İnsanın merhametli, merhamet ile gülümseyen dostları olmalı, ruhunun ve zihninin sınırlarını imanı daha güzel yaşamak için zorlayacak, merhametin çiçeklerini gönül bahçesinde açtıracak ve her gün dağıttıracak.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ