İslam Alimi

İman Mürekkebi İle Yazılmış Sözlerim-2-

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Fikirlerdeki çeşitlilik parametrelerine fikirsizlikle tecavüz ederek, ülkeyi kaosa ve kan dökmeye götürüyor ise, kan dökene cevap vermek hak olmuştur.

Genindeki bozukluğu ile ülkede kan dökenler teröristler ve onun temsilcileri, hücresindeki kendi mikroplarını ülkeye bulaştırmadan yok olacaklardır.

Genler beyindeki hücrelerine girmeden şer mekanizmasına uğrayan satılık beyinlerin sahibi, şer mekanizmanızla  beraber yol olacaksınız.

Şer odakları popüler olmayan küf kokan leş kokan mesajlarınızla kendinizi barış güvercine yamamayın, mesajlarınız leş kokuyor. Fazla gözlem geçmişinize güvenerek, yeniden gözlem yapmadan yola çıktınız ama bizdeki iman potansiyelinden haberiniz yok, siz yola çıkmadan battınız fikirsizliğinizle, kafatasınızın büyüklüğüne aldanarak içinde beyin olduğunu sanıyorsanız yanıldınız için boş mokS dolu. Bizdeki iç algıdaki seçiciliğimiz imanımızdan kaynaklanıyor kan döken lanetli insanlar olduğunuz yıllardır haykırıyoruz. Bireyleri çeşitli fikirler aldatmacalar ile kandırır iken, kendinizi kandırdığınız gerçeğini unutuyor ve salaklığınızla hala yolda leş olmaya adaysınız…

İnsan türü olarak, fikirde seçicilik güzelliği ancak iman ile olur, ondan gayrisi seçicilik değil deliliktir.

Biz insanlar doğarken çoğu yapımız aynıdır ama her insan aynı özelliklere sahip değildir. Hayatta da aynıdır kimi fakir kimiz zengindir. Kimi avantajlı, kimi dezavantajlıdır Avantajlı olanların, açık bir şekilde hayatını devam ettirme şansları diğerlerine göre daha yüksektir. Dolayısıyla, avantajlı olanlar, sadece kendilerini düşünerek hayali dünyasında kendisine ait kazandığını paylaşmadığı zaman o fakirlerin yaşam standardını düşürecek, ama zekât olarak kazancının hakkını verirse toplumun rahat fakir olmadan yaşama standardını arttırabilecektir. Bu da, bizden sonra gelecek nesillere, bu -zekât- müessesinin güzelliği ile hayatta kalma avantajı ve şansı gönül güzelliklerini yüksek tutacak ve onların yarınlarına aktarılmasını sağlayacaktır.Mutluluğu yaşayan mutluluğu,mutluluğu yaşamayan mutsuzluğu aktaracaktır hali ile.

Yüreklerini yaktıklarınızın YÜREK ateşi, vatan iman ateşi ile sizleri- EY NEFRETE VE TERÖRE DESTEK VERENLER SİZLERİ- yakacaktır.

Hayatta huzur ve mutlulukla kalma şansını iman ile yüksek tutan ve tutmayan biz insanlar,iman ile yüksek tutanlar kolaylıkla iman ile genetik yapısını mutluluk ile kaplatarak ailesine aktarabilir,iman ile hayatta huzur ve mutlulukla kalma şansını tanımayan ise huzursuzluğu yaşar ailesine de huzursuzluğu aktarabilir ancak. Selam ve dua ile kardeşlerim.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ