İslam Alimi

İman Etmek, Müslüman Mümin Olmak Bilmek İzan Etmek,Ne Kadar Güzel…

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah(c.c.)’a Sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah(c.c.)’ın adıyla. Allah(c.c.)’a Hamd olsun, şükürler olsun. O’nun meleklerine, peygamberlerine ve yaratılan bütün Salih kullarına selam olsun.

Bu âlemde bizi yoktan var eden bu dünyaya nimetlerimiz ile gönderen, Kendisine İman ederek teslimiyet ile bağlanmayı Hayatımıza yön vermesi için Âlemlere Rahmet Peygamber efendimizi ve Nur Kur’an ile İslam dinini gönderen ve inanmamızı ve yaşamamızı isteyen yüce Allah’a iman etmiş kul olmak ne kadar güzel! Ne kadar mükemmeldir! Şifasız kuluna Nur Kur’an Nur Resul İslam ile şifalar gönderen Yüce Allah’a binlerce şükür olsun.

İman etmek inanmak, Müslüman, mümin olmak bilmek izan etmek, düşünmek ne kadar güzel! Ölümü bildiği halde, ölümden sonrası için çalışan, kadere iman ederek sabırla yoluna devam eden, Rızkının kefili Yüceler yücesi Allah(c.c.) olduğunu bilmek, aç gözlü olmamak, helal kazanmak ve helal yemek, kul hakkına riayet etmek, lüzumsuz işlerle meşgul olmayan, ahiret hayatının da hesap verileceği için hazırlık yapan, gaflete dalmadan fani dünyada fani olduğunu bilen Kul, Müslüman, mümin olarak bilmek ne kadar güzel! Cennet kokan o diyara hazırlık yapmak, cennet kokusunu bedeninde, teninde taşımak ne kadar güzel! Nurdan çiçeklerle donatılmış yolda yürümek ne kadar güzel! Merhametin, doğruluğun hakkın yolunda yürüyelim, el ele gönül gönüle ne kadar güzel olur, hem kendimiz hem de insanlık ve dünya için! Mutlulukla gülüşün resmini çizelim gönlümüze gönüllere, dünya ya, dünya Müslüman nasıl olurmuş görsün… Anlasın Müslüman olmayan yaşadığı hayatın çirkefliğini, yanlışlığını bilsin, anlasın, idrak etsin!

Her hecesine Nur Kur’an gül kokan Nur Resul ile olmak, yüreğinin sesinin şefkat ve merhamet ile olması, gönlünde yanaklarında dudaklarında merhametin iman etmenin tebessümü ile olmak, bakışlarında nur şefkat ile olmak insanlara o gözler ile bakmak, yaşamak, yaşatmak… Ne güzeldir bunların Müslüman’a mümine yakışması! Çok zor değil iman etmek ve Müslüman olmak Nur Kuran ve Gül kokan Nur Peygamber sünneti ile yaşamak, hayatına yön vermek, kalbi merhameti ile okşayan dokunan nurdan çiçekler, cennet çiçekleri açtıran ve kokusu ile dolaştıran Yüce Allah(c.c.)’a Nur Kitabına, Peygamberlerine, meleklerine… İman etmek ne kadar güzeldir!  Ya Allah bismillah diyerek haydi varalım mı iman cennetine? Cennet çiçekleri koksun mu gönlümüzde, tenimizde? Ne dersiniz? Gönlümüze Merhameti, sevgiyi, şefkati eklemeye var mısınız? Haydi, o zaman atalım bir adım, durmayalım zaman geçiyor, gidiyor sona doğru… Selam ve dua ile kardeşlerim.

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ