Genel

İmam Nikahlı Eşim Başka Biriyle Evleniyor Ne Yapmalıyım?

Merhaba , altı Yılı geçkin süredir birlikte olduğum ve aramıda imam nikahı da olan sevgilimle benim çocuklarımın oluşumdan dolayı onun bir türlü evliliğe cesaret edememesinden evlenmemiştik . Devamlı çocuk istediğini ama evlenmeye de cesaretinin olmadığını söylüyordu . Sonra bir mesajla kavga anlaşmazlık yokken kendisine yol çizeceğini ima ederek ayrıldı . İki ay sonra da nişanlandığını öğrendim .

Yakında da evlenecek . Boşamak için aramadı ben de arasın beni boşasın diye ısrar etmedim . Bir tarafım da ayrılmasını ve geri dönmesini istiyor . Benimleyken de birlikteliği vardı demek ki bunu da kabul edemiyorum . Cezasını çeksin görsün istiyorum da . Ne yapmalıyım ? Dualarımda geri dönmesine ısrarcı mı olmalıyım hayırlı olanı kabul edip beni boşamasını mı söylemeliyim ?

Değerli ziyaretçimiz, İsterseniz tabi ki dua edebilirsiniz. Zira dua müminini silahıdır. Ancak anlattıklarınızdan anladığımız kadarı ile eşinizin geri dönmeye de niyeti yok. Belli ki imam nikahında ki gayesi ise sizden istifade etmekmiş ve bu nedenle resmi evlilik yoluna hiç bir zaman gitmemiş.

Bu nedenle o kişiden sizi boşamasını istemeniz. daha doğru olacaktık. Bu nedenle devamlı resmi nikah olmadan imam nikahın yapılmasını yanlış buluyoruz. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi Resmi Nikah Yapmadan İmam Nikahı Yapmak Doğru mudur? Başlıklı konuda bulabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu