Sorularınız

İki Çocuğumla Yaşıyorum ve Evlenmek istiyorum Ne Yapmalıyım?

Hocam eşimden ayrılalı 6 yıl oldu kendisi beni terk etti kaçtığı kişiyle birlikte. 2 tane çocuğum var eşimin beni terk ettiği günden beri evlenmek yuva kurmak istiyorum. Ama nasip olmuyor, bazen aklıma büyü yapılmış olabilir mi gibi bazı düşünceler geliyor . Allah’a her gün dua ediyorum helal süt emmiş vicdanlı merhametli içinde Allah korkusu olan birini karşıma çıkar diye olmuyor. Kendimi haramlardan uzak tutmaya çalışıyorum ama bazen farklı düşünceler geçiyor aklımdan ve yine dua ediyorum Allah’ım beni nefsimle baş başa bırakma diye annem rahmetli oldu ve hiç kardeşim de yok bu işe öncü olacak ne yapmam lazım hocam bana lütfen akıl verin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, durumunuz gerçekten zor bir durum. Ancak sabırlı olmalısınız ve her şeyin hayırlısını istemelisiniz. Günümüz şartlarında aradığınız gibi biri zor bulunabilmektedir. Zira iki tane çocuğunuz var ve onların sorumlulukları da sizin üzerinizde. Tabi ki bir yuva kurmak bir eş sahibi olmak sizinde hakkınız. Ancak daha iyi olsun diye kendinizi daha zor bir duruma sokadabilirsiniz. Bu nedenle sabırlı olmalısınız. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin. Sizin ve çocuklarınızın değerini bilecek bir eş nasip eylesin.

Size tavsiyemiz önceliğinizi çocuklarınıza vermenizdir ve nefsinizi çocuklarınızı düşünerek dizginlemelisiniz. Zira yapacağınız herhangi bir şey sadece sizin hayatınızı değil çocuklarınızın hayatınıda etkileyecektir. Bunu lütfen unutmayın. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu