Sorularınız

İçki İçen Birine Aşık Oldum Ne Yapmalıyım?

Ben bir bayanım. İbadetlerini tam yerine getirmeyen içki içen birine aşık oldum. Kalbim ona çok ısınıyor durduramıyorum. Ailelerimizi tanıştırdık nişanlanacaktık ki mutsuz olacağını düşünerek ayrılmak istediğini söyledi. Ayrıldık. Ama ben onu hala çok seviyorum. Allah a onun iyi bir kul olması ve bana hayırlı bir eş olması için dua ediyorum. Onunla iletişime geçmeden sadece dua etmek yeterli midir? Olacağı varsa olur mu? Yoksa bir erkek için çabalamalı mıyım? Lütfen dualarınızı bekliyorum insanların çok büyük dertleri var biliyorum ama üzülmekten kendimi alıkoyamıyorum. Bir de Nasıl dua etmeliyim? Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Allah razı olsun.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, gerçekten çok enteresan bir durum. Aslında siz o kimseyi istemeseniz gerekirken o sizi istememiş. Aslında sizin için hayırlısı olduğunu düşünüyoruz. Size tavsiyemiz her şeyde bir hayır olduğunu düşünmenizdir. Yüce Mevla’mız dan hakkınızda hayırlısını isteyin. Bununla birlikte yüce Mevla’mız dan içki içen ve ibadetlerini yapmayan birini istemeniz doğru olmaz. Ancak şöyle dua edebilirsiniz. Hakkımda hayırlı ise ve sevdiğim kişi senin hayırlı kullarından olacak ise bana ona eş olmayı nasip eyle. Eğer benim için hayırsız ise ona olan muhabbeti bitmesini nasip eyle. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısı nı nasip etsin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Bu soruyu soran bendim. Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Öyle ki Hayırsızsa muhabbetim bitsin diye dua ettim ve şu an olmadığı için şükür bile ediyorum. O kişi hemen başkasıyla nişanlandı ve evlendi. Ben ise inanamıyorum kendime Nasıl onu sevmişim depresyonlara girmişim şu an çok komik geliyor. Aşk acısı çeken başkaları varsa ve bu yazıyı okuyorlarsa bilsinler ki dua tüm düğümlerin çözümü. Şükürler olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu