Sorularınız

İçimdeki Korku Bir Türlü Geçmiyor Allah’a Yakın Olmak İstiyorum

Hayırlı akşamlar hocam normalde çok sakin hiç bir şeyden kolay kolay korkmayan mizaç da bir insanımdır. Ama son bir hayatımda her şeyin olduğunu tek eksiğin Allah’a olan yakınlık olduğunu fark ettiğimden beri sürekli ağlıyorum ve sürekli içimde bir sıkıntı bir korku var. İlk iki gün bunu iş değişikliğinin heyecanı diye yormak istedim ama geçmiyor hocam ben ne yapacağım Nasıl yapacağım dediğim Zaman ağlamaya başlıyorum Allah’ın sevgisine kendimi bırakmak istiyorum ama yapamıyorum lütfen bana yardım edin.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bu haliniz tamamen maneviyatınız ile alakalı. Belli ki yüce Mevla’mız sizi kendine yakın olmanızı istiyor. Bununla birlikte aslında daha sizin tam olarak fark etmediğiniz kadar da ruhunuz Mevla’sına yakınlaşmak istiyor. Hissettiğiniz korku yüce Mevla’mızın büyüklüğündendir. Fakat bu korku kötü bir şey değil tam aksine iyi bir şeydir, bu korku inşaallah sizi salih bir kul yapacaktır ve yüce Mevla’mız ile olan muhabbetinizi arttıracaktır. Tabi bu manevi havanın içine yeni girdiğinizden dolayı bu haldesiniz, bir zaman sonra bu karmaşıklık yerini huzur ve muhabbete bırakacaktır. Siz yeter ki ibadetlerinize samimiyet ve sabır ile devam edin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu