Sorularınız

Hz. Muhammed (s.a.v) Rüyada 3 Defa Görmek

Merhabalar, 27 yaşındayım. Ben 18 yaşında iken rüyamda peygamber (s.a.v) rüyamda gördüm.Yüzünü görmüyordum ama kalbim onun Peygamber efendimiz olduğunu söylüyordu. Benimle hiç konuşmuyor ama elimi tutuyordu.

Siyah atlı kötü bir insandan kaçıyordum bana yardım ediyordu. Koşarken bir fidanın yanında durduk ve ona sordum “gerçekten sen o misin ? dedim ama cevap alamadım ikimizde ıslanmıştık.

Yolumuza devam ettikten sonra bir kulübeye geldik kulübenin kapısını beyaz sakalları olan (Gavsı Hazretleri ) “buyurun Peygamber efendimiz girin içeri dedi” ve ben o sözden sonar emin oldum. İçeri girdik sadece bir soba vardı kurulanmak için yaklaştık elimi hala bırakmamıştı.

Ben sobaya yaklaştım öyle bir ateş gördüm ki o ateş beni içine çekti ve bir anda elimi bıraktı. Sonra kendimi o ateşten çektim ve tekrar elimi tuttu. Kapı çaldı gelen o kötü adamdı. Ben ” nasıl çıkacağız buradan diye sordum peygamber efendimize.” Bana küçük bir delik gösterdi bense” buradan çıkmamız mümkün değil dedim” elimden çekerek beni o küçücük delikten çıkardı ve bir anda büyük bir delikanlı olarak yanımdan ayrıldı. Bu rüyadan sonar çok şey yaşadım. Rüyamda yarın yaşacağım her şeyi görmeye başladım. Allah’a dinimle alakalı görmek istediğim bir şey olduğunda dua ettiğimde o akşam görüyordum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Peygamber efendimizi rüyanızda görmek tabi ki  çok büyük bir nimet. Rüyanızı ise şöyle tabir edebiliriz. Peygamber Efendimiz eğer elimden tutmak istiyor isen sizin (Gavsı Hazretleri ) diye tabir ettiğiniz kimseye tabi olmanızı ve ona öğrenci olmanızı istiyor. Bununla  birlikte peşinizde büyük bir fitne olduğuna ve bu fitneden korunabilmenizin yolu ancak işaret ettiği zata tabi olmaktan geçtiğini ifade ediyor. Yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin.

Sorular & Yorumlar

  1. SA rüyamda ölmüş olduğumu bayraklı bir tabutta eski babannemin evinde salonda amca oğlumla durduğumu ve babannemin gömülecek yere gitmemizin bende sizinle gelecem yarın sabah gidelim demesi üstüne olmadığı halde babanemin evinin altında bi oda cami ve mıtg olduğunu kendi ölümü oraya morga koymaya indiğimizi be o sırada orda hoca ve karısının hesapta evinden kuran duydum ve sonrasında gömülecek mezarlığa geldiğimi ama mezarlık hocasının sen yaşıyosun sendenmiş gibi şu et parçasını gömelimde gömdüğümüzü sansınlar demesi ve o sarılı el kadar küçük parçayı hafif yamaç olan ve kar ile kaplı bir alana ki diğer yerler bahar gömmeye çalıştığım bir rüya Alah razı olsun

  2. Yaptığınız yorum için teşekkür ederim. bu birinci rüyamdı bunu nasıl gördüğümü size anlatmak isterim zira bu gördüğüm rüyalara tekrar kavuşmak istiyorum.

    ben lisede iken bir engelli çocuk tanıdım. adını bilmiyordum bindiğim serviste onunla çok alay ediyorlardı. bir gün serviste düşmüş bende çok üzüldüm . abisinin yanına oturdum biraz onunla konuştum anne ve babasının ayrılacağını söylemişti o akşam bu çocuklar için ağlayarak yattım o akşam görmüştüm bu rüyayaı. ertesi gün din dersinde hoca şunu söyledi “kimki adı muhammed olan birine yardım eder ve ismininde muhammed olduğunu bilmezse Peygamber efendimizde ona merhamed eder” diye bir cümle kurmuştu bu cümleyi neden kurdu anlamamıştım. acaba dedim kendimce. cocuğu serviste bekledim ama ikiside gelmedi. okulda araştırdım bir daha o çocuklara ulaşamadım, okulada bir daha gelmediler ve adını sorduğumda engelli olanının adının Muhammed olduğunu öğredim. bu rüyadan sonra metafizik olaylarını yaşmaya başladım. birgün annemi merak ettim evdeydim içimden “annem nerde acaba neden geç kaldı diye bir soru geçirdim” birden gözüme siyah bir perde indi ruhumun bedenden çıktığını farkettim kanepede yatan bedenimi gördüm ve ben öldüm galiba dedim içimden.
    sonra kapıya yöneldim ve kapıdan çıkarak annemin olduğu yere gittim annem bir fırıncıda 2 ekmek 4 poğça aldığını verdiği parayı fırıncıyı annemin kapıdan çıkarken bir kadınla şarpıştığını gördüm sonra eve geri geldim birden olduğum yerden kalktım ne oluyor dedim kendimi toparladım ve abime annem ekmek ve poğça alıyor fırıncıda dedim abim ise; saçmalama evde ekmek var annem almaz dedi annem kapıdan girdi ve benim gördüğüm fırıncıdan aldığı poşetle içeri girdi anneme anlattım sen bir kadınla kapıda çarpıştın hepsini anlattım annem beni gördün neden yanıma gelmedin madem dedi yok öyle görmedim nasıl gördüğümü anlattım inanmadı bana. 2 rüyamı size soru gönderden paylaşacağım iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu