Genel

Huzursuzluk ve Yaptığım Hiç Birşeyden Mutlu Olamamak

Merhaba hocam bana yardımcı olurmusunuz?Yaptığım hiç bir işten mutlu değilim ve huzursuz oluyorum. Hep ve üstümde büyü olduğundan kuşkum var sevdiklerimden sosyal hayatımdan herseyden uzaklaşıyorum gittikçe. Artık kendimden şüphe edip kötü birsey olduğundan düşünüyorum bana yardımcı olurmusunuz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Maalesef pek çok insan zaman zaman bu duruma düşebilmektedir. Bu konuda pek çok şey söylenebilinir. Ancak kendi tecrübemiz ile basit bilenen bir şey gibi gözüksede çok önemli bir tavsiye verebiliriz. O ise bu dünyanın imtihan olduğunun bilincinde olmaktır.

İnsanlar içlerinde ki sıkıntılar ilede imtihan olmaktadır. Bu sıkıntıların asıl nedeni ise ruhumuzdan gelmektedir. Yüce Mevla’mıza bağlı ve aşık olan ruhumuz kendini uzak hissetiğinde kişiye huzursuzluk vermektedir. Bir bakıma bu güzel bir şeydir. Zira bu durum aslında ruhumuzun temiz olduğunu ve Mevla’mız ile daha yakın olmak istediğini göstermektedir. Çünkü biz kullar yüce Mevla’mıza yaklaştıkça huzur uzaklaştıkça huzursuzluk ve sıkıntı bulmaktayız.

Özetle, bu konuyu anlamalı ibadetlerinize önem vermelisiniz. Bununla birlikte içinizde bu sıkıntıları hissettikçe gerek tövbe etmeli, tesbihatlar yapmalısınız. Tesbihatlardan kastımız namaz tesbihat larıdır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. İçinizde ki sıkıntıları gidersin inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu