Sorularınız

Huzur ve İşlerim İyi Gitmiyor Ne Tavsiye Edersiniz?

Huzurum yok ve hiç bir işim doğru gitmiyor iyi olsun diye mücadele veriyorum ama hep tersine gidiyor ne yapmam gerekiyor bilemiyorum sizden akıl almak istiyorum.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, cevabımız size klasik gelebilir fakat bu hakikatin kendisidir. Bu dünya bir imtihan mekanıdır ve her insan gibi sizde imtihan olmaktasınız. Huzur bulabilmenin en iyi yolu hayatta ders almayı bilmektir. Bununla birlikte kendimizi suçlamak yerine sorgulamalıyız ve kendimiz için çözüm üretmeye çalışmalıyız. Ben nerede yanlış yaptım ki bu huzursuzluğa düştüm veya işimde başarılı olamadım demeliyiz. Zira bu nedenle yüce Mevla’mız yüce kitabımız Kuran ı Kerimde eski kavimlerin başından geçenleri bize bir ders olarak anlatmaktadır. Çünkü çözüm hatalarımızın ne olduğunu anlamak kendimizede eziyet etmeden hatalarımızı görerek düzeltmeye çalışmaktır. Bunları yaparken de ibadetlerimizde geri kalmamalıyız. Bu konular bir süreçtir ve bazen uzunda sürebilmektedir. Biz bu sıkıntılar içerisinde ne kadar sabırlı davranırsak sıkıntının sonunda bulacağımız huzurda bir o kadar büyük olacaktır. Şu çok güzel ayeti kerimeyi size tavsiye ediyoruz. Okumanız ve bu ayetin anlamını düşünmeniz çok faydalı olacaktır: “Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir”. (Bakara-153)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu