Sorularınız

Hocam Sevdiğim Çocuktan Ayrıldım Ne Yapmalıyım?

Selamın aleykum, hocam ben sizden bir konuda fikir almak istiyorum. Sevdiğim çocuktan ayrıldım ayrılma sebebimizde ailesi benimle evlenmesini istemiyor kuzeniyle evlenmesini istiyorlar sevdiğim çocuk karşı çıktı ama onlar davalarından vazgeçmediler hayır diyip susturdular sevdiğim çocuk benden ayrıldıktan sonra bana mesaj atmıştı kaçalım diye benden istemedim tabi ki ondan sonra arkadaş gibi konuşmaya devam ettik. Ama ben onun üstüne çok gitmeye başladım yapma böyle ne olursa olsun beni yalnız bırakmaman gerekiyor falan dedim en sonunda ben senin iyiliğin için yapıyorum bunu dedi ve engelledi beni bende dayanamayıp gittim ailesinin evlendirmek istediği kuzenine mesaj attım. Oda bunu öğrendi çok sinirlendi ve bana artık ne sen benim hayatımdasın ne de ben senin hayatındayım oldu mu böyle defol git dedi.

Bana ondan sonra hiç konuşmadık ama ben mahvoldum onu çok seviyorum o beni bıraktığından beri her ağladığımda kriz geçirir oldum yemek yemez oldum çok zayıfladım mahvoldum  o beni  hala seviyor  bunun  farkındayım  ama  ailesi karsı çıktığı için bide bana  sinirli olduğu için çok kızgın bana  mesaj  atmıyor bende  ona  atmıyorum  hep dua ediyorum  ve onu  hala bekliyorum beklemekle hata mı yapıyorum?

Bide  biz en başından beri çıktık  ve hep  ayrıldık çünkü günahtı şimdide bana  geri dönse bile günah diye korkup  devam ettirmeyeceğiz beklide  bilmiyorum  onu çok  seviyorum  oda  beni seviyor  ama  ailesi  karsı çıkıyor  sizce  beklemekle doğrumu yapıyorum? Eğer beklemeye  devam edersem ya  ailesini üzmemek için  kuzeniyle evlenmeyi kabul eder  benimde  beklememe değmezse? Sizce  ne yapmalıyım hocam  sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım .

Sevdiğim Çocuktan Ayrıldım Ne Yapmalıyım? Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, size tavsiyemiz bu konuya çok zorda olsa bir kalem çekmeniz. Sonuçta sevdiğiniz kişi şeçimini yapmış neden her ne olursa olsun bu sonucu değiştirmez. Bunu kesinlikle unutmayın eğer bo konuya bir çizgi çekmez iseniz ilerde çok daha zor günler sizi beklemekte. Belli ki bu evlilik sizin kaderinizde yok huzur bulmak istiyorsanız kaderinize karşı gelmek yerine teslim olmalısınız.

Zira yüce Mevla’mız her kulunu sevdiği gibi sizide seviyor ve sizin için en hayırlısını istiyor. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu