İslam Alimi

Hocam Nişanlım, Birlikte Olmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Nişanlıyım dini nikahımız da var. Nişanlım, birlikte olmak istiyor. Düğünümüze 1 yıl var, evimiz bitince evlenicez nişanlım helal olduğunu söylüyor. Ne yapmalıyım?

Değerli ziyaretçimiz, Nikah elbette nikahtır. Ancak nikahınızı basit görmemelisiniz. Evet, nişanlınızın sizinle birlikte olmayı istemesi eğer nikahınız, nikah ise elbette hakkıdır. Fakat yaşadığınız toplumda sizin ve nişanlınızın aileleri ve bir çevreniz bulunmaktadır.

Bir beraberliği ailelerinizden habersiz gizlice yapacaksanız o zaman nikâh dediğiniz şey, aslında yok demektir. Bu kadar uzun süren nişan dönemi aslında çok sakıncalıdır. Size düşen Ailenizle görüşün, evinizin yapılmasını beklemeyin bunun yerine kiraya çıkarak da olsa erkenden evlenin.

Nişanlınız bir defa sizi, bir beraberlik için istedi ise yine isteyecektir bunu önlemeniz oldukça zor olacaktır. Sizin anne babanızı çiğnemeniz yani onların izni olmadan gizli bir iş yapmanız da çok çirkin bir iş olur. Lütfen bu konuda dikkatli olun ve daha fazla beklemeden ailenizle görüşüp bu konuyu halledin ve hemen evlenin. Rabbimiz Yardımcınız Olsun.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Hocam ben mecbur yemin ettim yanlış yaptığımı biliyorum günahımın af olunması için ne dua yapabilirim
  Artı olarak zin… eden bir insan nasıl tövbe ede bilir duası nasıl.

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz tövbenin tek yolu samimiyet içten geldiği şekilde tövbe ve en azından bir iki damla göz yaşıdır.

 2. Esra dedi ki:

  Hocam whatsap özerinde ortak grupta tanıştığım kişi vesvesefen kurtulmak için benimle çıkmak istiyordu yani. Onun okb si vardı ve hep ona kütü düşünceler geliyordu ve bunu engelliyemiyordu ve zina yapmaktan korkuyordu ve bana yardımcınol diye yarvardı ama ben kabul etmemiştim doğru birşey mi yaptım bilmiyorum ona tavsiyeler verdim ama istediğin şeyi yapamam dedim işte hocam bu durumda yapmam gereken en doğru şey neydi

  1. islamalimi dedi ki:

   Siz doğru olanı yapmışsınız. Zira bu konuda bir uzman değilsiniz. Okişinin yapması gereken bir doktora başvurmaktır. Bununla birlikte en önemlisi böyle bir şey yapmanız dinen caiz değildir.

 3. Ekrem dedi ki:

  Selamun aleykum hocam sayfanızı çok beğendim Allah sizden razı olsun benim aklıma takılan birşey vardı nişanlı çiftlerin birbirlerine mahrem yerlerini göstermesi doğru mudur acaba? Şimdiden teşekkür ederim

  1. islamalimi dedi ki:

   Tabi ki caiz değildir ve günahtır.

 4. Ayşe dedi ki:

  Hocam ben nişanlıyım son aylarda nişanlım herşeye kızıyor sinirleniyor her lafı söylüyor ve bir kaç haftadır aramıyor bende aramıyorum artık ne yapacağım bilmiyorum böyle yapan biriyle evlenmeli miyim nasıl dua etmeliyim hayırsızsa bitsin mi demeliyim?

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce Mevla’mızdan her şeyin hayırlısını isteyin siz elinizden geleni yapın ancak zorlada güzellik olmayacaktır.

BİR YORUM YAZ