Sorularınız

Hocam İffetini Korumak İsteyen Hemen Evlenmeli midir ?

Selamun Aleyküm Hocam namusunu ve iffeti korumak isteyen bir Müslüman bir genç işi gücü yoksa hemen evlenmeli midir? Cevap verirseniz sevinirim hocam.

cevapDeğerli ziyaretçimiz iffetini korumak isteyen erkek ve kadın Müslümanlar önlerine çıkan ilk fırsatta evlenmelidirler. Ancak evlilik kararı alırken iyi düşünmelidirler. Yani ilk fırsatta derken önümüze çıkan ve bizim için hayırlı olacağını düşündüğümüz ilk kişiyi kastetmekteyiz. Aksi halde bir Müslüman önüne ilk çıkan kimse ile evlenmesi gerekir diye bir konu yoktur. Fakat bir Müslümanın önüne çıkan kısmeti geri çeviriyor ise mutlaka geçerli bir neden olmalıdır. Evlilik bilindiği üzere maddiyat isteyen bir konudur. İffetini korumak isteyen bir Müslümanın evlenmeye maddi gücü yetmiyor ise çareler aramalı ve bu dönemde kendini, iffetini korumalıdır. Peygamber Efendimiz evliliğe gücü yetmeyen gençlere bu sorunu aşıncaya kadar oruç tutmayı tavsiye etmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu