Sorularınız

Hocam Evlenmek ve İşe Girmek İstiyorum Ama Bir Türlü Olmuyor ?

S.a hocam ben 21 yaşındayım küçüklüğümden beri istediklerimin hiçbiri olmuyor . Namazımı güzel bir şekilde kılıyorum duamı ediyorum . Kuran okuyorum fakat bir türlü mutluluğu bulamıyorum . Evlenmekte istiyorum çocuklarım olsun istiyorum bu konuda ban yardımcı olur musunuz hocam . Şimdiden teşekkür ederim.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bizim isteklerimiz olduğu gibi yüce Mevla’mızın da bizim için istedikleri vardır. Fakat şu bir gerçek ki Mevla’mızın bizim için istedikleri her ne kadar bazen bizim hoşumuza gitmese de Mevla’mızın bizim için istedikleri aslında bizim kendimiz için istediklerimizden daha hayırlıdır. Bu dünya bir imtihan mekanıdır. Müslümanda, Müslüman olmayanda imtihan olmaktadır. Yani bir Müslüman ben neden Müslüman olmayanlardan daha çok imtihan oluyorum demesi yanlış olacaktır. Henüz 21 yaşındasınız ve inşaallah karşınıza hayırlı kısmetler, hayırlı işler çıkacaktır. Bu noktada önemli olan bu süreç içerisinde siz tuttuğunuz güzel yolu bırakacak mısınız, yoksa sabırla ibadet etmeye yüce Mevla’mıza dua etmeye devam edecek misiniz. Yüce Mevla’mız her kulundan bunu görmek ister ve kulunun samimiyetini sabrını ortaya koymasını ister. Size tavsiyemiz biraz sabırlı olmanızdır. İnşaallah öyle bir zaman gelecek ve şükürler olsun ki sabır göstermişim diyeceksiniz. Yüce Mevla’mız işinizi gücünüzü rast getirsin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. 24 yaşındayım ve ben ise giremiyorum girdiğinde ise dürüst olduğum için beni çıkarıyorlar bazen ise tamam kesin alacağız diyip ama almıyorlar. Yaklaşık 3 4 senedir bu böyle devam ediyor. Namazlarımı kuran ımı 4.4luk yerine getirmesem de hiç bir isimi besmelesiz yapmam . İçim o kadar daraldı ki bazen vazgeçtim bitti artık diyorum asla olmayacak diyorum ama hep bir beklenti içinde umutla bekliyorum is sahibi olmak için. Şuan şehir değiştirdim belki rızkım burdadır diye 5 gün oldu bulamadım çok üzülüyorum çok canım sıkılıyor çok yoruldum be hocam ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu