Genel

Hocam Bizim Suçumuz Nedir? Neden Evlenemiyoruz

Hocam evlenmek için araştırma yapıyorum çevremde fakat bulamıyorum . İbadetlerimi eksik etmeyen temiz bir Müslümanım Elhamdülillah . Ama bayanlar serseri tipli erkeklerden yani onları aşalayan erkekleri tercih ediyorlar Bizler ise masumuz . Hocam bu kadar iyi olduğum için bazen kendimi suçlu hissediyorum ne yapmalıyım hocam cevap verirseniz sevinirim Allah’ın Selamı üzerinize olsun .

cevapDeğerli ziyaretçimiz, evlenmek istemeniz gayet doğal ve hiç bir suçunuz yok. Fakat sizinde bahsettiğiniz gibi serseri erkeklerden hoşlanan bir kadınla evlenmeninde hiç bir yararı olmayacaktır. Bununla birlikte evlilik kısmet işidir ve bunun sizin ibadetleriniz ile ve iyi biri olmanız ile bir ilgisi yoktur. Bu nedenle kendinizi değiştirmenin bir anlamı olmayacaktır ve aslında istesenizde bunu pek beceremezsiniz. Zira siz böyle birisiniz ve kendinizi başka biri olmak için zorlamanız sizin hem dünyanızı, hemde ahiretinizi kaybetmenize neden olacaktır. Size tavsiyemiz sabırlı olmanız ve her şeyin hayırlısını istemenizdir. Unutmayın ki hayırsız bir evlilik yapmaktansa evlenmemeniz sizin için daha hayırlı olacaktır. Tabi ki evlenmeyi istemeli ve bu konuda arayış içinde olmalısınız. Fakat kendinizi huzursuzluğa itmeniz ve özellikle Yüce Mevla’mızdan uzaklaştırmanız size hiç bir şey kazandırmayacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam gözlemlediğim kadarıyla içki içen zina yapanlar evlenip sonunda namuslu ahlaklı eşlere sahip oluyorlar kötüleri yola getirmek için iyiler olmalı sanırım dünyanın dengesi bu şekilde kuruluyor

    1. Bu bir kaide değildir Yüce Mevla’mızın bir hikmetidir.Bu her insan için geçerli olmayabilir ancak bu tür evliliklere rastlayabilmekteyiz. Mevla’mızın mutlaka bir bildiği vardır.

  2. Merhabe Hocam, ben 25 yasindayim ve bekarim.
    Benimde her genc kiz gibi evlenmek yuva kurmak gibi hayellerim var.. Ve simdiye kadar karsima istedigim gibi biri cikmadi.. Tabi herseyin Hayirlisini diliyorum zamani elbet gelecek diyorum .. Ama bazi günler üzülüyorum ve neden hala karsima hayirli birisi cikmiyor diye soruyorum.. Kismet duasi önerebilirmisin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu