İslam Alimi

Hiç Evlenememe Düşüncesi Beni Hayattan Soğutuyor Ne Yapmalı?

Hocam ben 29 yaşındayım bekar bir bayanım evlilik bir türlü nasip olmadı çocukları çok seviyorum imreniyorum onlara ben evlenemediğim için çocuğum olma şansı da olmuyor. Ben yeğenlerimi çok seviyorum öpüyorum kokluyorum çocuğum olmayacak diye üzülüyorum bu durumlar günahlara kefaret olur mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, evlilik bir kısmet işidir ve bu nedenle kendinizi suçlamanız veya sıkıntıya sokmanız yanlış olacaktır. Tabi ki mutlu bir yuva kurmak sizinde hakkınız ancak herkesin bu dünyada imtihanları vardır. Bu nedenle kendinizi sıkıntıya sokmamalısınız. Kimsi ise evleniyor çocuğu olmadığından şikayetçi, kimi hep kızım oluyor diye kimi hiç kızım olmadı diye şikayetçi. Dolayısı ile bunların bir sonu yoktur. Her şeyin hayırlısını istemeliyiz ve inancımızı kaybetmemeliyiz.

Eğer hayattan soğuyor isek bu aynı zamanda bizim inancımızın azaldığını göstermektedir. Bu nedenle sabırlı olmalısınız. Yüce Mevla’mız hayırlı bir kısmet nasip eylesin. Geç olsun ama güç olmasın. Eğer bu süre zarfında sabrederseniz ve iffetinizi korursanız hem hayra girmiş olursunuz hemde bu sabrınız günahlarınıza kefaret olur. Her zaman hayırlısını isteyin. Sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konuya da baş vurmanızda fayda vardır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ