Sorularınız

Her Şey mi Kötü Gider Evlenemiyorum, İş Bulamıyorum

Hocam ben 27 yaşında bir bayanım evde kös kös oturmaktan başka çarem yok Rabbime çok inanıyorum çok dua ediyorum sesimi duy diye. Ama olmuyor vardır bir bildiği diyorum ama bir an geliyor ki Rabbim beni görmek istemiyor diyorum. İşsizim 1 yıldır iş bulamıyorum 27 yaşına kadar kimseyle çıkmadım iki kişiye aşık oldum ve belli ettim onlara ama olmadı istemediler beni ve şimdi hep istemedim kişiler geliyor ve çevremden çok bunaldım. Baskı yapıyorlar laf yapıyorlar niye evlenmiyorsun diye sanki ben istemiyorum zorla mı seviyem gelenleri hocam annem bile kokuşmuş diye bir anne der mi evladına çok bunaldım bu hayattan hiç mi bir şey yolunda olmaz. Eş bulamıyorum iş de bulamıyorum diyorum ki büyümü yapıldı bana ne yapmam gerekir hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, nasıl ki siz istediğiniz kimse ile evlenemediyseniz ve üzüldüyseniz bilmelisiniz ki sizi istediği halde sizin kabul etmediğiniz kimselerde sizin gibi üzülmektedir. Şimdi o halde istemediğim biri ile mi evleneyim diye bilirsiniz. Bizim demek istediğimiz her şeyde bir hayır vardır ki zaten siz bunun bilincinde birisiniz. Gelen kısmetlerinizi hemen geri çevirmeyin. Unutmayın ki evlilikte huy dış görünüşten daha önemlidir. İnsanlar dış görünüşe alışabilir ancak huylar uyuşmaz ise anlaşmazlık ömür boyu devam eder. Büyü konusuna kafa yormamanızı tavsiye ediyoruz. Zira yüce Mevla’mız kendine samimiyetle kulluk eden kullarının yardımcısı ve koruyucusudur.

Özetle, şunu diyebiliriz ki Yüce Mevla’mızın verdiklerinden şikayet edebilmek için önce tevekkül sahibi olmalıyız ve önümüze çıkardığı fırsatları değerlendirmeliyiz. Dünya hayatında her şey tam bizim gönlümüze göre olmayabilir. Zira Yüce Mevla’mız bizim isteğimize değil bizim için hayırlı olana bakmaktadır. Bu nedenle bazen bizim istemediğimiz bir şey aslında bizim için daha hayırlı olabilir. Size sitemizde yer alan Kısmet için dua başlıklı konuyu tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam,43 yaşındayım. 6 ay önce yurtdışında yaşayan ilk esini kaybetmiş bir beyefendinin tanıştık. 3 ayda 5 kez gorustik. Evlenmek icin cok istekli davrandı. 2 çocuğuna rızası ilahi için bakmak istedim kendisinde beğendiğim için kabul ettim.söz ertesi gün dini ve resmi nikah oldu.yurtdışına gidilecek için vize çıkması gerekiyordu resmi nikah bu sebeple kıyıldı. Fakat nikahtan 2 gün sonra evlenmek için bana yalvarAn, gece gunduz sevgi mesajları çeken adam gitti boşanmak istiyorum ben eski eşimi unutamadım diyen bir eş geldi.çok ağladım. .10 gün sonra tekrar pişman oldum senle değil benim kendimle ilgili sorunum dedi…1 ay problemler LEVEL devam ettik yurtdışındaydı. Depresyon geçiriyordu çok isteksizdi ama bir yandan bu evliliğin olmasını istiyordu.sonra aradı ve cok basit bir mevzu gibi bitti dedi .yıkıldım. .bana daha önce sonraki isteksizliginin onda birini gösterseydi zaten kabul etmeZdim. Ama beni çok sevdiğine o kadar inandırdı ki sonrasında bu evlilik hata ben mantığıyla girdim,devam edemeyeceğim demesi beni yıktı. Dualar okuyorum geri gelir mi diye…psikoloğa gitmedi..kimseyi dinlemedi…ve beni evlenmeden toplum nazarinda dul etti..ailem yıkıldı. Bu kadar basit mi?bu insan dindar da bir insan.ben evlenmek için yolu çıktım ama bana ne olduğunu anlayamadım diyor.ehli kalp hocalarla gittim.içinizdeki büyü var dediler.okudulartık okumaya devam ediyorlar…hocam bu imtihan çok zor..15 yıl öncede nişanlım başımı açıyorum diye benden ayrıldı. ..bu insan da hayatımı alt üst etti gitti.anne olmayı istemistim..hayallerim yıkıldı. ..O kadar rahat ki abartmadan gerek yok,herkes ayrılıyor bak en azından düğünü yapmadık. Kağıt üstünde bir evalilik bizimki diyor…boşanmak için bana avukat kartı göndermiş. ..ne yapacağım bilemiyorum,bu ağır imtihanı kaderde nasıl yorumlamaliyim,aklımı kaybetmeden,inancına zarar verecek ağzımdan bir kelime çıkarmadan bu dönemi nasıl anlatmalıyım? Boşanmak helal diye insanların hayatlarıyla oynayan bu insanlar hiç bedel ödenmeyecektir mi?geziyor oh be,büyük bir stresten kurtuldum diyor.ilk eşimi unutamadığım için bir daha asla evlenemeyecegimi sizle olan surecte anladım diyor.beni kobay gibi kullandı..imtihan çok zor kulluk atesten gömlek. .şimdi bosanma avukatını vekalet vereyim mi dusunuyrum…Ona hiç bir şey olmadı. ..kaybeden maddi manevi ben oldum.lütfen beni teselli edin imanimama dokunacak yanlış bir söz ağzımdan çıkmasın. ..

    1. öncelikle yaşadıklarınız gerçekten hem ağır hem de zor bu durum. Bu durum sakın imanınızı etkilemesin herşey biz kullar için herşey imtihan böyle düşünün. Rabbimize sığının bu kişiyi Allaha havale edin. Elbette Rabbimiz ona soracaktır bunların hesabını üzülmeyin bu tür insanlar bu dünyada keyif etse de ahirette edemeyecekler elbette hesapları çetin zor olacaktır.Siz yeterki sabırlı olun ve asla isyan etmeyin. Rabbimiz yar ve yardımcınız olsun.

    2. hoca diye geçinen herif sadece teselli için görünmeyen bir varlıktan yardım dilemeni istiyor. hurafelere inanma, böyle bir olay başına geldiyse bir avukat bul maddi olarak bir şeyler geliyor mu ona bak. bir erkek olarak söylüyorum bunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu