Namaz

Her Namazdan Sonra İstiğfar Edilebilir mi?

Farz namazlardan sonra yapılan istiğfar, sadece ikindi ve sabah namazına mı ait bir şeydir, yoksa diğer farz namazlarından sonra da istiğfar etmek gerekir mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Bütün namazların farzlarından sonra , yani farz namazda selam verdikten sonra yirmibeş defa estağfirullah denilmesi çok güzel bir ameldir. Bu ameli ikindi ve sabah namazıyla sınırlandırmamalıyız ve bütün farz namazlardan hatta gücümüz yeterse sünnet namazlarından sonra dahi istiğfar yapmalıyız. Bu istiğfarların en büyük hikmetlerinden biri de , kulun bu istiğfarlar aracılığıyla Ya Rabbi ben kulum ve ben yapmış olduğum bu ibadeti sana layık bir şekilde yapamadım, sen hatalarımı affet ve kılmış olduğum namazı kabul eyle manasına getirmesidir. Bu nedenle bu istiğfarlara her vakit namazdan sonra gücümüz yettiğince yer vermek çok yerinde ve güzel bir amel olacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu