GenelSorularınız

Helada (Tuvalette) Sigara İçmek Caiz midir?

Zaman zaman bunu bende yaptığımdan dolayı soruyorum. Benim sorum helada (tuvalette) sigara içmek caiz midir? Bu konuda çeşitli şeyler duydum, bilgi verir misiniz?

Cevap: Helada (Tuvalette) Sigara İçmek Caiz midir?

Bir kimsenin Helada (tuvalette) iken ağzında yiyecek veya benzeri herhangi bir şeyin bulunması caiz değildir. Zira bu tür şeyler hela adabına da uymamaktadır.

Bu nedenle helaya sigara ile girmek veya içmek uygun değildir. Sigara paketinin cebinizde olabilir bunda bir mahsur yoktur. Ancak mümkün oldukça bundan dahi kaçınmakta fayda vardır. Dolayısı ile bu durumdan da zaruri dahi olsa kaçınılmalıdır. Zira bazı iş yerlerin ve çeşitli insanların toplu olarak bulunduğu yerlerde bu tür manzaralar ile karşılaşmaktayız.

Sigara Bağımlısı Olmak Sonucu Değiştirmemektedir

Bir kimsenin bağımlı olması sonucu değişmemektedir. Çünkü sonuçta sigara nefes gibi zaruri bir ihtiyaç değildir. İnsan pek tabi o olmadan da yaşayabilir.

Bununla birlikte içmek için paydos saati veya daha uygun bir mekan beklenebilir. Özetle, tuvalette sigara içmek caiz değildir.

Bu konu ile alakalı olan Hela (tuvalet) adabı başlıklı konuya da başvurmanızda fayda var.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu