Genel

Hazreti Muhammed (s.a.v) Rüyada 2. Görüşüm

daha önceki rüyama istinaden 2 rüyamda; Allah’a şöyle bir dua ettim peygamber efendimizi rüyamda bana görmeyi nasip et onun ruhuna cuma günü Yasin suresini okuyacağım dedim. cuma günü geldiğinde okuyamadan uyumuşum.

Rüyamda; bir savaşın ortasındaydım deli gibi onu arıyordum elimdeki her şeyi attım onu bulmak için bakınıyordum yürümeye başladım bir ağaç gördüm o ağacın altında oturan birini gördüm ona sen o değilsin o nerede dedim bana baktı mavi bir kaftan giymişti gözler mavi renkte genç bir delikanlıydı bana bakarak ama sen dedi ve o anda uyandım. uyandığımda anladım ki ben duamı etmeden yatmışım. o gece belki dua etsem görecektim bir kez daha kaçırmıştım onu görme ihtimalini.

3. Rüyamda ise;

Miraç kandilinde onu görmeye biraz daha yaklaşmıştım. miraç kandilinde “Allah’ım bana Peygamber Efendimizin (s.a.v ) miraçta ne gördüğünü öğrenmeyi bana nasip et Ya RAB ” diye dua etmiştim.
o akşam rüyamda; Peygamber Efendimiz(s.av) mavi bir kaftan giymiş oturuyor cevrisinde insanlar ama kalabalık değil sayılacak kadar az hepsi erkekti. söylediğini duyamadığım için biraz daha yaklaştım şu cümleyi duydum ” benim gök yüzünde gördüğüm şey ne insandı ne mahlukat benim gökyüzünde gördüğüm Melekti ” cümlesini duydum bir adım daha atmak istedim o anda 4 büyük melek benim önüme indi atların üzerinde çok büyüktüler atlar iananılmaz nurdan melekler nurdandı ben geri çekildim ve sonra uyandım.

O gece yatağıma bağdaş kurmuşum elimde kuranım Ayetel Kurs-i okuyordum ” Allahım göster Ya Rab göster öleceğimi bilsemde Göster” birden duvarda bir perde bana söylenen ” dayanamazsın ” göster dayanırım dedim bir perde daha açıldı “dayanamazsın ” her perde açıldığında bu cümle söyleniyordu. benim kalbim hızla atmaya başladı duvara sırtımı dayadım ” göster Ya Rab ” “ölürsün dayanamazsın baksana kalbine ” bir perde daha açıldı her perdenin altında bir nur kalbim dayanamadı daha hızlı atmaya başladı , nefes almakta zorlanmaya başladım. “Ya Rab dayanamıyorum. görmeye gücüm yetmiyor” dedim ve bir anda bütün perdeler kapandı. elimi kalbime koydum sonra deliriyormuyum dedim anneme anlattım annem Hocaya gitti hoca anneme ” kızın çok az bir insanda bulunan özelliğe sahip rüyasında dinle alakalı emirler veriliyor ve yapmıyor” demiş.

Sorular & Yorumlar

  1. Rabbim bizlere de görmeyi nasip etsin Lütfü Keremi Rahmeti ile İNŞALLAH kardeşim,ne güzel o nur Resul’ü rüyada görmek her kula nasip olmaz kardeşim,selam ve dua ile…

  2. Tüylerim diken diken oldu elbet öleceğiz o zaman görürüz hep birlikte Allah nasip ederse şimdi ki görevimiz Allah’ın buyurduklarını yapmamız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu