EfendimizSorularınız

Hazreti Muhammed Kaç Yaşında Vefat Etti

Hazreti Muhammed kaç yaşında vefat etti. Daha doğrusu hayata kaç yaşında veda etti. Bu konuda bilgi verir misini?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Peygamber Efendimiz Hicretin 11. senesi, Rebiülevvel ayının 12, Pazartesi günü hayata veda etmiştir. Miladi, 632 yılında, Medine’de bulunan evinde ve 63 yaşında vefat etmiştir. Yüce Mevla’mız Peygamber Efendimizin makamını ali eylesin.

Hazreti Muhammed (s.a.v.) Vefat Yaşının Hesaplanması

Ancak bu konuda şu bilgiyi vermekte fayda vardır. Bazı kimseler Peygamber Efendimizin yaşını miladi takvime göre hesaplamak suretiyle 61 yaş sonucu çıkarmaktadırlar. Bu yaşta, 61 yaşı da bir açıdan doğrudur.

Bilindiği üzere Miladi takvim ile Hicri takvimin arasında her yıl 10 gün fark olmaktadır. Bu nedeniyle 63 senede 2 yıl olarak fark etmektedir. Bu nedenle Miladi takvime göre Peygamber Efendimizin 61 yaşında hakkın rahmetine kavuştuğu sonucu çıkmaktadır.

Ancak İslam dininde önemli olan ve geçerli olan Hicri takvimdir. Özetle, Hazreti Muhammed Kaç Yaşında vefat etti sorusunun cevabı şöyledir. Bu nedenle Peygamber Efendimiz 63 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yüce Mevla’mız şefaatine kavuşmayı nasip eylesin. Amin.

Peygamber Efendimizi tanımak ve anlamak çok önemlidir. Bu konu hakkında bilgi için Peygamberi Tanımak ve İtaat başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. bir araştırma yapıyorum ve haftalık baz alırsak oda şöyle haftada 7 gün var ve 4 hafta bir ay ederse veda 28 gün yapar hz muhammed 63 yaşında öldüyese 33 yaşında peygamber oldu 56 yaşında vefat etti kim ne derse desin böyle sezar takvimi miladi yani roma takvimiyle deyil hicri de 5 gün sapma var oda yılla vurursan e pey bir düşüş olur hicride göre 622-2018=1396 ve şuıan hicri 1439 oda şöyle 1396-1439=43 yıl yapar buda hesapda yıla vurursak hicri miladi yannış olması şuan hicri takvime göre 1350 ellideyiz ve hicri 1400 e 50 yıl var yani 46 yıl içinde islamiyette buyuk sapmalar olacak ve ardından gönnumun sultanı cıkışını bekliyor olacam kabrimde ve tek birle ruhlar alemi toplanacak ve bir tepede ye cıkıp tekbir getirecek ve önce ruhlar alemi fet olunacak kara hileller le bunu gördünüzde hic bir şey yapamanız iki taraf bir birine gir digimde beyaz bir perde acılcak ardından o zat tepeye cıkıp tek bir getirecek ve ardından tapınak yıkılacak

  2. Aradığı ulaşım sağolun hadi alüleyküm selam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu