EfendimizSorularınız

Hazreti Muhammed 25 Yaşına Kadar Kimle Kalmıştır?

Hocam Hazreti Muhammed 25 yaşına kadar kimle kalmıştır. Bu konuda bilgi verir misiniz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz; Hazreti Muhammed (s.av) Efendimiz doğduktan sonra 4 Yaşına gelinceye kadar ki zamanını Sütannesi olan Halime annemizin yanında geçirmiştir. Şanlı Peygamberimiz daha sonra ise 4 yaşından 6 yaşına gelinceye kadar çok değerli Annesi Amine, hatunun yanında büyümüştür. 

Peygamber Efendimiz 6 Yaşında iken muhterem annesi Amine hatun bu dünyadan ahrete göç etmiştir. Annesinin vefatından sonra Peygamber Efendimiz 6 yaşından 8 yaşına kadar Dedesi Abdülmüttalip’in yanında kalmıştır. Dedesinin himayesinde onun himayesinde büyümüştür.

8 Yaşından sonra Peygamberimiz Hazreti Muhammed 25 yaşına gelinceye kadar Amcası Ebu Talip’in yanında kalmıştır. Peygamber Efendimiz daha sonra ise Müslümanların annesi olan Hazreti Hatice annemiz ile dünya evine girmiştir. 25 yaşından sonra hayatına annemiz ile devam etmiştir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu