Mahrem Konular

Hayızlı Bir Kadınla Cinsel İlişkinin Sınırları Nelerdir?

Bir erkek eşiyle normal zamanda birlikte olabilir. Bu birlikteliğinde İslamın izin verdiği yani kadının üreme organından olması gerekmektedir. Ancak kadın adetli iken, eşi ile istediği gibi sevişip öpüşemez. Erkeğin Üreme organından cinsel temasta bulunması caiz değildir.

Bir erkek, hanımı ile hanımı adetli olsa bile öper ve okşayabilir. Erkek, hanımının belden yukarısı ile istediği şekilde muamelede bulunabilir dinimizce bunda sakınca yoktur.

Adetliyken sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetidir. İstenmeye ve  sevilmeye muhtaç olan kadın, her ay belli bir zaman adetli iken ilgisiz kalmaktan  dolayı rahatsız olur. Bu ilgisizlik doğru olmamaktadır.

Hz. Aişe (r.a.) şöyle buyuruyor:

” Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah’ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi.” (Nesai, 1/189.)

Erkek, adetli olan hanımını diz kapağı ve göbek arasına dokunmadıktan sonra, eşiyle her türlü cinsel oynaşma yapabilir. Hanımının eliyle, ya da vücudunun diğer yerleriyle tatmin olabilir diz kapağı ve göbek arasından da örtülüyken faydalanabilir. Bu durumda hiç bir sakınca yoktur, hem kendini boşaltır haramdan korunur, hem de âdetli iken bir yönde hasta olan ve yalnızlık hisseden eşiyle ilgilendiginden, bu sevap ve yapılması gerekli bir davranıştır. Efendimizin, tüm zevcelerine,  hayızlı iken bu şekilde yaklaştığı rivayet edilmektedir.

İmam Muhammed şöyle buyurmuştur: “Kan gelen yerden sakınılması şartı ile her taraftan faydalanılması helaldir.” 

Hanımların hayızlı iken orgazm olması durumunda gusül abdesti alması şart değildir. Adeti bittikten sonra gusül abdesti alabilir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu