İslam Alimi

Hayırlı Olan İçin Bir Adım Atmayan’ın, Hayırlı Olanı Beklemesi Saçmalığı!

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Kişilerin kendi nefsi için istihare namazına arkasında rüyasına yatacaklarına, güzelliklerin insanların mutlulukları için bir şey yapabilir miyim endişesi içinde olmaması, hayatın her alanında – gördüğü rüya gören kişiyi bağlar-gördüğü rüyayı yorumlama telaşına ve endişesi gibi gereksiz olan peşinde bir ömür boyu boşuna koşmaya devam eder. Kendi elimizle başkalarının mutluluğu için adım atmayan, kendi zevki dünyalık zevki için milyarları harcar, fakir karnı aç olan için bir milyon lira harcamaz, ondan sonra hayırlı olanı aramaya çıkar, renklerin mana ve anlamı peşinde koşar.

Hayırlı olan için bir adım atmayan,veya atanlara nefretle bakan kişi hayır beklemesin. İnsanların mutluluğu rahat ve huzur için istihareye namazı kılan ve yatan var mıdır? Hayır sanmıyorum! Samimi olarak yapıldığı takdirde, kalbe mutlu bir doğuş olabilir, istihare sonucu bir ferahlık ve rahatlık olursa o işin hayırlı bir iş olacağına, sıkıntı ve darlık olursa olumsuz olacağına dair işaret edilir, farkında iseniz ülkemiz kaosa gidiyor, onun düzeltilmesi veya kaosun düzelmesi yok olması için istihare namazı kılanımız ve yatanımız var mı? Niyetlerimizi fikrimizi izanımızı İstihare namazı kılmasını izin veriyor muyuz? Niyetimiz fikrimiz izanımızın rahat huzurlu bir mekânda yatmasına, olanları merhametli bir ortamda merhameti anlamasına imkân veren var mı? Hayır!Beş vakit namazda secdede duası vatanın huzuru için olanın duası var iken kim ülkemin huzurunu Hangi fikirsiz yıkabilir?

Hep birlikte dua etmedikçe huzuru bulamayacağımız kesin,veya niyetimizi huzurla iyilikle baş başa bırakıp kötü niyetimizi uçurumlara atmadıkça huzuru zor buluruz bu dünyada! Sanmıyorum! Selam ve dua ile.

Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ