AkaidEvlilik

Hayatım Sıkıntılar Geçiyor, Evlilik Nasip Olmuyor İnancım Kalmadı

Hayatım sıkıntılar ile geçiyor, evlilik nasip olmuyor. Yaşama sevincim kalmadı. Öyle bir duruma geldim ki inancım dahi kalmadı. Lütfen bana yardım edin tavsiyelerinizi istiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bazı sözlerin klasikleşmesi aslında o sözlerin gerçek olmadığı, önemsiz olduğu veya ezbere söylenmiş sözler olduğu anlamına gelmektedir. Dünya hayatı bir imtihan ve bizim hakkımızda hayırlının ne olduğunu Yüce Mevla’mız bilmektedir. Girdiğiniz sıkıntının başlıca nedeni evlilik yoluna girememeniz gibi gözüküyor. Şunu bilmeliyiz belkide sizin imtihanınız budur.

Cevabımız belkide sizi tatmin etmemiş olabilir. Kendi hayatımızda yaşadığımız tecrübeler ile ve en önemlisi Yüce Mevla’mızın bize bildirdiği hakikatler ile sabit ki dayanılmaz hatta yaşanmaz derecede yaşadığımız sıkıntılar da dahi bir kulun tek dostu Yüce Mevla’mızdır. Bir kulu bu sıkıntılara dayanabilmesinin en güzel yollarından biri bu dünyanın fani ve ahiret hayatının ebedi olduğunu düşünmektir.

Örneğin Hazreti Hatice annemiz yaşamış en şanslı kadındır. Ancak bu şansı 40 yaşında bulmuştur. Sıkıntılarınızı küçümsemiyoruz, ancak Yüce Mevla’mızın sizin için ne hayır murat ettiğini ancak o bilebilir. Bu belki yarın, belki yarından da yakın, belkide nefes aldığınız son gün olacaktır. Size tavsiyemiz mutlaka Hazreti Meryem, Hazreti Hatice, Hazreti Asiye ve Hazreti Züleyha’nın hayatlarını okumanızdır. İnanıyoruz ki olaylara ve en önemlisi kaderinize bakışınız değişecektir.

Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun…

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu