İslam Alimi

Hayatım Sıkıntılar Geçiyor, Evlilik Nasip Olmuyor İnancım Kalmadı

Hayatım sıkıntılar ile geçiyor, evlilik nasip olmuyor. Yaşama sevincim kalmadı. Öyle bir duruma geldim ki inancım dahi kalmadı. Lütfen bana yardım edin tavsiyelerinizi istiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bazı sözlerin klasikleşmesi aslında o sözlerin gerçek olmadığı, önemsiz olduğu veya ezbere söylenmiş sözler olduğu anlamına gelmektedir. Dünya hayatı bir imtihan ve bizim hakkımızda hayırlının ne olduğunu Yüce Mevla’mız bilmektedir. Girdiğiniz sıkıntının başlıca nedeni evlilik yoluna girememeniz gibi gözüküyor. Şunu bilmeliyiz belkide sizin imtihanınız budur.

Cevabımız belkide sizi tatmin etmemiş olabilir. Kendi hayatımızda yaşadığımız tecrübeler ile ve en önemlisi Yüce Mevla’mızın bize bildirdiği hakikatler ile sabit ki dayanılmaz hatta yaşanmaz derecede yaşadığımız sıkıntılar da dahi bir kulun tek dostu Yüce Mevla’mızdır. Bir kulu bu sıkıntılara dayanabilmesinin en güzel yollarından biri bu dünyanın fani ve ahiret hayatının ebedi olduğunu düşünmektir.

Örneğin Hazreti Hatice annemiz yaşamış en şanslı kadındır. Ancak bu şansı 40 yaşında bulmuştur. Sıkıntılarınızı küçümsemiyoruz, ancak Yüce Mevla’mızın sizin için ne hayır murat ettiğini ancak o bilebilir. Bu belki yarın, belki yarından da yakın, belkide nefes aldığınız son gün olacaktır. Size tavsiyemiz mutlaka Hazreti Meryem, Hazreti Hatice, Hazreti Asiye ve Hazreti Züleyha’nın hayatlarını okumanızdır. İnanıyoruz ki olaylara ve en önemlisi kaderinize bakışınız değişecektir.

Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun…


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ