İslam Alimi

Hayat Denizindesin Ey Kul İnci Olmayı Denesene

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Sadece Dua Etmekle İstediğimiz Olur mu?İnsan olarak bu hayat denizinde yüzerken, bazen boğulmak için elimizden geleni yapar, hayat denizinde Kur’an ve gül Kokan Resul ile çizgileri belli olan hayat nizamının veya denizin dışına çıkarak nefis şeytan veya zalimlerin peşinde giderek ömrü heba etmenin, hayat denizinde boğulmayı seçeriz. Hayat denizindesin ey kul inci olmayı denesene, kıymetli ve değerli olarak, ömrüne değer kıymet versene Nur Kur’an nur sünnet ışığında.

Rahman seni yaratırken her şeyini tastamam sana yüklemiş, aklını yönünü Kur’an sünnet ile çiz demiş, Rıza yolunda yürü, yorulacaksan benim rıza yolumda nur peygamberin izinde koşarak yorul, bu yorulman tatlıdır, zorlansan da vazgeçemezsin, hele bir adımını at sen göreceksin, ama gel gör ki kul olarak, hakkı görmesi gereken gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatır, hak olmayan yolda ömrümüzü perişan ederiz. Şimdi bazıları der nasıl inci olunur hayat denizinde, inci gibi değerli olan Nur Kuran Ve sünnet peşinde yürü inci gibi değerli olursun, Allahın rızasına erenlerden olursun, tende dilde gönülde şükür ile olmak her kula nasip olmaz bir güzelliktir, bunu da yabana atmayalım.

Yok, kabul etmezsen de iman etmeyi yürü azap yolunda, pişmanlıkla bataklık yolunda, unutma ki bazen tövbe kapısına varmadan hayat son bulursa ahiret hayatın dünya hayatın gibi hüsranla sonuçlanır.
Gizemde sırda alem de ve sende saklıdır, gönül kapısını açan anahtar sensin açarsan gizemlere ve sırlara erişir bu harikulade güzelliği hem dünyada hem de ahiret hayatında yaşarsın, bazen hayatına düğüm atarsan çözülmez sanırsan başvur Kur’an ve sünnet’e hemen çözülür, gafil olma Kuran ve sünnetten, gözüne ömrüne karanlık perde inmeden hayat son bulmadan haydi at bir adım Kuran, Sünnet iman dünyasına. Ölümden sonra Yüce Rahman huzuruna varınca Yarabbi dünya hayatında rızana taliptim o yolda yürüdüm, Rızanla yanına geldim diyenlerden olabilmek için. Selam ve dua ile…

Ey kul imanla şerefle yaşa
Yaşarken neler gelir başa
Sen gel iman ile yaşa
Şeytanla sen çıkamazsın başa
İman gerekir sana iman ile yaşa

Kalkıp seherde var secdeye
Değiştirme dünyanı geçersiz bir akçeye
İman en büyük sermaye
Şeytanla sen çıkamazsın başa
İman gerekir sana iman ile yaşa

Yolda secde ile ver bir mola
İmanınla sen çık yola
Nefret kinle bakma sağa sola
Şeytanla sen çıkamazsın başa
İman gerekir sana iman ile yaşa
Kul Mehmet’im iman ile olan cehennemde yanar mı?
Nefret kin ateşini imandan başkası söndürebilir mi?
İman eden o güzelliği bırakır nefis şeytan peşinde gider mi?
Şeytanla sen çıkamazsın başa
İman gerekir sana iman ile yaşa

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Mehmet Aluç dedi ki:

  Allah razı olsun kardeşim.Selam ve dua ile…

 2. ahmetöztürk dedi ki:

  mehmet abi hala cevaplamadılar bir işlerimi var. çünkü danışacak bir yer bulamadım buraya sordum burasıda hiç sorumu cevaplamıyor .

  1. Mehmet Aluç dedi ki:

   Yazdım kardeşim arkadaşlara…

  2. Mehmet Aluç dedi ki:

   Sana daha önce cevap vermişler kardeşim ARKADAŞLAR…

  3. islamalimi dedi ki:

   Ahmet bey, elimizden geldiğince her sorunun cevabını vermeye çalışıyoruz. Fakat cevap konusunda bütün ziyaretçilerimize eşit davranmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar pek çok sorunuza cevap verdik. Sizden isteğimiz Soru Gönder bölümü ile merak ettiğiniz ne var ise bir başlık altında sorun, fakat sorduğunuz soru lütfen daha önce sorduğunuz bir soru ve benzeri olmasın. Selam ve dua ile.

BİR YORUM YAZ