İslam Alimi

Hangi Yüreği Çökertmek Yıkmak Mümkün Değildir?

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Yüceler Yücesi Allah’a iman etmiş ve teslimiyet ile teslim olmuş, Nur Kuran ve Nur Hazreti Muhammed peşinde yol olan, alnı secdede nurdan parıldayan kuunl imanlı yüreğini çökertmek kesinlikle mümkün değildir. Velev ki imanı yok ola o zaman yıkılır, dağılır benliğini unutur. Her zaman günde beş vakit onu diri tutan hiçbir şart atında çökmesine ait kapıları kapattıran, çökse de yeniden dirilişi başlatan Nur Kur’an’ı Nur Peygamberi nur imanı ve secdesi vardır nurdan parıldayan. Bedenini ömrünü adımlarını hayatını… Harekete geçirip her çöküntüden sonra diriliş ile taptaze çıkaran, her zaman yeniden dirilişi başlattıran diri tutan imanı vardır, Kalkar ve yoluna devam eder. Nur Kur’an Nur Sünnet iman ile secdede olan yüreği çökertmek, yıkmak mümkün değildir.

Sarsılmaz Nur Kur’an Sünnet iman ile secde ile olan kulu sıkıntılar dertler kederler yıkamaz az sarssa bile, azim, ümit, hedef, kararlılık ve iman ile dinç ve diri tutan direnç kazandıran imanı vardır. Yüceler yücesi Allah’ ve gül kokan nur Peygamberine iman eden kul pes etmez, öylesine teslim olmaz, çetin şartlara ağır zulüm altında baskı altında boyun eğmez, sadece secde anında namazda boyun büker, eğer, diğer zamanlarda boyun bükmeyi zillet sayar ve boynunu eğmez, bükmez. Yüceler Yücesi Allah (c.c.) bir kapıyı kapatır on kapı açar, on kapıyı kapatır yüz kapı açar, kul her zaman ümit vardır, Yüce Allah(c.c.) dan umudunu ümidini kesmez, ümidi kesmez Müslüman olmayan kâfirlere mahsustur bilir. Yüce Allah(c.c.)  imanı ile Yücelmek için aklı, ruhu ve bunlara yol gösteren Kur’an ile olan, kulun hayatına ışık tutan vahyi dinleyeni onun ile amel edeni gönlünde taşıyanı, yıkmak, çökertmek mümkün müdür? Her anında Yüce Allah(c.c.) ile olanı yıkmak kolay mıdır? İmkânsızdır, az sarsılabilir ama yıkılmaz bu iman inanç teslimiyet ile. Gönlünde her zerresinde dolu dolu Allah(c.c.) olan hiç başka girecek bir şey olmayan o merkezi bedeni yıkmak kolay mıdır? Tabi ki hayır. Yüceler yücesi Allah’ın sarsılmaz ipine tutunan, vahiye dayalı sonsuz yıkılmaz bir inançla gönüllerde imanın tecelli etmesi için, ilimle, irfanla, derin kavrayışlarla olan ve insanların faydalanması için çabalayan ve gönlünü bununla çepeçevre saran bir insanı yıkmak nasıl mümkün olacaktır? Selam ve dua ile kardeşlerim.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ