Sorularınız

Hamile Olduğumu Bilmeden Röntgen Çektirdim ve Kürtaj Oldum Bu Günah mıdır?

Merhaba ben 2 aylık hamile olduğumu bilmeden röntgen çektirdim ve kürtaj oldum. Şiddetli sancıyla hastaneye gittim. Doktor ne olduğunu anlamak için röntgen çekti. Bebek olduğu ortaya çıkınca sakat olur korkusuyla kürtaj olmak zorunda kaldım. Şimdi çok kötüyüm üzülüyorum ben bu günahın altından nasıl kalkacağım?

Hamile Olduğumu Bilmeden Röntgen Çektirdim ve Sonra Kürtaj Oldum Bu Günah mıdır?

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle büyük geçmiş olsun. Konuya şu bilgiyi vererek başlayalım. Kürtaj ancak annenin hayati riski var ise caiz olabilimektedir. Aksi taktirde yapılan kürtaj büyük bir günahtır. Hamile olduğunuzu bilmeden röntgen çektirdiğinizden dolayı ne sizin nede doktorunuzun bir günahı yoktur. Fakat çocuğum sakat olabilir korkusuyla veya çocuğum sakat olacak korkusuyla kürtaj olmanız açıkçası büyük bir günahtır. Sorunuzdan anladığımız kadarı ile sizde bunun farkındasınız. Olmuşla ölmüşe çare bulunmaz sözü yerinde bir sözdür. Tabi zamanı geri alamayız veya bu hatanızı düzeltmeniz mümkün değil.

Bilmeden Olsada Kürtaj Olduğunuz İçin Tövbe Etmelisiniz

Ancak bu nedenle yüce Mevla’mız biz kullarından tövbe etmemizi istemektedir. Samimiyet ve ibadet ile yüce Mevla’mızdan affınızı istemelisiniz. Bununla birlikte Yüce Mevla’mızın affının bizim günahlarımızdan daha büyük olduğunu unutmamalısınız. Bu konuda ki önemli nokta yaptığınızdan gerçekten pişman olmanız ve samimiyet ile tövbe etmenizdir. Bu olaydan bir ders çıkarmalı ve bu gibi konulara da dikkat etmelisiniz.

Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Zira böyle yaparak hem evladınızdan oldunuz, hemde günaha girmiş oldunuz. Ancak aftan ümit kesmeyin ve günahınıza tövbe etmekten asla vazgeçmeyin. Benim günahım af olmaz demeyin ki buda büyük bir günahtır. Siz samimiyetle tövbe edin yüce Mevla’mız rahmetinde şüphesiz her kuluna yer vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu