Gusül Abdesti Akla Gelen Kötü Hayallerle Bozulur mu?

Hocam dün ilk teravih namazını kılarken aklıma kötü hayaller geldi, engel olamadım. Vesvese namaz boyunca devam etti. Saatler sonra lavaboya çıktığımda bir miktar saydam bir sıvı bulundu. Acaba oruca niyetlensem mi niyetlenmesem mi bir türlü emin olamıyorum.

Günde iki defa banyoya girmek de yurt ortamında dikkat çekiyor. Bu hal gusül gerektirir mi? Allah rızası için yardımcı olur musunuz ? Tam emin değilim acaba gusülüm var mı yok mu?Tekrar almam gerekir mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz geçlerin başına bu tür durumlar gelebilmektedir bu nedenden dolayı kendinizi suçlamayın. İnşaallah zamanla geçecektir bu durum. Teravih namazında başınıza gelen olay için şunu diyebiliriz ki bahsettiğiniz o sıkıntı namaz esnasında geldiyse namazınız bozulacaktır. Zira bu durum abdesti bozmaktadır. Bu nedenle çamaşırınızı değiştirmeli ve namaz kılacaksanız namaz abdesti almanız gerekmektedir.

Bu konu hakkında şüphelere düşmemek için mezinin ve meninin ne olduğunu öğrenmelisiniz. Bununla birlikte yine gusül abdesti almanız gerekirse etrafınızdan çekinmemelisiniz. Zira bu gibi durumlar insani durumlardır. Sitemizde yer alan ve bu konu ilke alakalı olan Gusül (Boy) Abdesti Nasıl Alınır? başlıklı konuya başvurmanızda fayda vardır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1417
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ