AbdestSorularınız

Guslederken Kesilen Parmağı Yıkamazsak Daha Sonra Kesilen Yer Kapanırsa Gusül Abdestimiz Olur mu?

Guslederken kesilen parmağı yıkamazsak daha sonra kesilen yer kapanırsa orası pis kalır mı? Sonradan aldığımız gusül abdestleri geçerli olur mu?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, böyle bir durumda kesin parmağınızı göz önünde bulundurarak gusül abdestini almalısınız. Daha sonra kesilen parmağınızın yarasının kapanması gusül abdestini bozmamaktadır. Bununla birlikte kesilen parmağınızda ki yara kapandı diye tekrar gusül abdesti almanız gerekmemektedir. Ancak parmağınız kesik ise ve sus dememesi gerekiyor ise bu durumda şöyle yapmalısınız.

Eğer parmağınıza su değmemesi gerekiyor ise parmağınız sargılı demektir. Bu durumda parmağınızı sudan uzak tutarak iyice yıkanmalısınız. Vücudunuzda kuru yer kalmayınca nemli elinizle parmağınızda ki yaranın üzerinde ki sargıyı veya sargı yok ise yarayı hafifçe mesh etmelisiniz. Daha sonra gusül abdestinizi almalısınız. Böyle yaptığınız taktirde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu