İslam Alimi

Günde 290 Defa Er-Rahman Diyen Arzusuna Ulaşır mı?

Hocam günde 290 defa Er-Rahman diyenin arzusu gerçekleşiyormuş. Ben sevdiğime kavuşmak için bunu yapmak istiyorum kavuşana kadar mı yapmalıyım yoksa 1 hafta yada 1 ay yapsam olur mu? Birde hocam mesela 1 hafta yaptım her yaptıktan sonramı duamı söylemeliyim veya en son yaptığımda mı söylemeliyim ve duaya nasıl başlamalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sorunuzda belirtiğiniz 290 defa er Rahman deyince istediğin olur şeklinde bir bilgiden haberdar değiliz. Bu konuda bir ayeti kerimeden veya hadis i şeriften de haberdar da haberdar değiliz. Örneğin şu zikri şu kadar yaparsan şöyle olur gibi rivayetlerin pek çoğu değerli İslam alimlerinin tavsiyelerdir. Tabiki bu tavsiyelerde çok önemlidir. Fakat bu tür konulara çok ümit bağlamak yanlış olacaktır. Yani ben 290 defa er Rahman dedim şimdi sevdiğime sevdiğime kesin kavuşacağım demesi yanlış olacaktır.

Bu tür konularda önemli olan kulun samimiyetidir. Kimi insanın 290 defa yerine 1 defa er Rahman demesi dahi yetebilir. Zira er Rahman ismi çok büyük bir isimdir ve bu isim her şeye kadirdir.

Bizim size bu konuda ki tavsiyemiz ister 290 defa ister 1 defa er Rahman deyin. Fakat samimiyeti elinizden bırakmayın ve kul olduğunuzun bilincinde olarak yüce Mevla’mıza ibadet ederek isteklerinizi isteyin. Bununla birlikte sorunuzda belirtiğiniz gibi yüce Mevla’mızı güzel isimleri ile zikredin. Eğer böyle yapar iseniz size sevdiğinize ulaşma garantisi veremeyiz. Fakat bir şeyin garantisini veriyoruz ki oda sonucun sizin için en hayırlısı olacağıdır. Zira yüce Mevla’mız kullarına bazen istediklerini vermemektedir. Bunun nedeni ise ezeli ilmi ile her şeyi bilmesidir. Çünkü bazen bizim istediklerimiz bizim için aslında hayırlı olmayabilir. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ömer göksu dedi ki:

    Evet nihat hatipoğlu demişti hocam ALLAH razı olsun aydınlattığınız için 🙂

BİR YORUM YAZ