Sorularınız

Günde 290 Defa Er-Rahman Diyen Arzusuna Ulaşır mı?

Hocam günde 290 defa Er-Rahman diyenin arzusu gerçekleşiyormuş. Ben sevdiğime kavuşmak için bunu yapmak istiyorum kavuşana kadar mı yapmalıyım? Yoksa 1 hafta yada 1 ay yapsam olur mu? Birde hocam mesela 1 hafta yaptım her yaptıktan sonramı duamı söylemeliyim veya en son yaptığımda mı söylemeliyim ve duaya nasıl başlamalıyım?

Cevap: Günde 290 Defa Er-Rahman Diyen Arzusuna Ulaşır mı?

Değerli ziyaretçimiz, sorunuzda belirtiğiniz 290 defa er Rahman deyince istediğin olur şeklinde bir bilgiden haberdar değiliz. Bu konuda bir ayeti kerimeden veya hadis i şeriften de haberdar da değiliz.

Örneğin şu zikri şu kadar yaparsan şöyle olur gibi rivayetlerin pek çoğu değerli İslam alimlerinin tavsiyelerdir. Tabi ki bu tavsiyelerde çok önemlidir. Fakat bu tür konulara çok ümit bağlamak yanlış olacaktır. Yani kişinin ben 290 defa er Rahman dedim şimdi sevdiğime kesin kavuşacağım demesi yanlış olacaktır.

Dualarda Sayıdan Çok Samimiyet Önemlidir

Bu tür konularda önemli olan kulun samimiyetidir. Kimi insanın 290 defa yerine 1 defa er Rahman demesi dahi yetebilir. Zira er Rahman ismi çok büyük bir isimdir ve bu isim her şeye kadirdir.

Bizim size bu konuda ki tavsiyemiz ister 290 defa ister 1 defa er Rahman deyin. Fakat samimiyeti namaz ibadetinizi elden bırakmayın ve kul olduğunuzun bilincinde olarak yüce Mevla’mıza ibadet ederek isteklerinizi isteyin. Bununla birlikte sorunuzda belirtiğiniz gibi yüce Mevla’mızı güzel isimleri ile zikredin. Er Rahman esması şüphesiz her derde devadır. Eğer böyle yapar iseniz size sevdiğinize ulaşma garantisi veremeyiz. Fakat bir şeyin garantisini veriyoruz ki oda sonucun sizin için en hayırlısı olacağıdır.

Zira yüce Mevla’mız kullarına bazen istediklerini vermemektedir. Bunun nedeni ise ezeli ilmi ile her şeyi bilmesidir. Çünkü bazen bizim istediklerimiz bizim için aslında hayırlı olmayabilir. Tabi bu noktada Dua nasıl edilir? konusu büyük önem arz etmektedir. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu