Sorularınız

Günah Yaptım Ne Yapmalıyım? Hangi Dua Okumalıyım?

Günah işledim ve çok pişmanım, onu yaparken kendimde değildim sanki içime şeytan girmiş gibi idim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aklı başında bir Müslüman zaten normal durumlarda kolay kolay günah işlememektedir. Bu nedenle durumunuz üzücü ancak bir insan olduğunuz için anlaşılabilir bir durum. Zira biz insanlar çok günahlar işlemekteyiz, bu noktada önemli olan pişman olmak ve bir daha günaha düşmemek için gayret etmektir. Dolayısı ile kendinizi harap etmelisiniz. Bunu yapmak yerine ibadetlerinizi arttırmalı özellikle namazlarınızdan sonra tövbeler etmelisiniz. Namaz çok önemlidir ve Namaz affın anahtarıdır. Namaz ile tövbe eden bir kulun af olma olasılığı çok daha yüksektir. Bununla birlikte pişmanlığınızı samimiyet ile Yüce Mevla’mıza bildirmelisiniz.

Gün içerisinde “Estağfirullah” sözünü dilinizden düşürmemelisiniz. Tövbe ve istiğfar şeytanı sizden uzak tutacaktır ve nefsinizin azgınlığını dindirecektir. Özellikle yapacağınız duaya bir örnek olarak size sitemizde yer alan Hz. Yunus’u Hidayete Erdiren Duayı Nasıl Okumalıyız? başlıklı konuda ki duayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu