Nikah

Görücü Usulüyle Görüştüğüm Kişiyi Şimdide Ailem İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Görücü usulü biriyle görüştüm ailemin isteğiyle ama annem ve abim şimdi de istemiyoruz diyor ne yapmalıyım?

Değerli ziyaretçimiz; Evlilik için şart olan önemli olan sizin kendi karar vermenizdir. Şayet gelen eş adayı sizin hoşunuza gitti ise, bu durumu ailenize güzel bir şekilde anlatın. Annenizi ve abinizi ikna etmeye çalışın ve beğendiğinizi dile getirin. Niçin istemediklerini sorun ve açıklamalarını isteyin.

Böyle iyi olan Hayırlı işlerde acele etmek her zaman daha iyi olmuştur.

Eğer ki aileniz neden olumsuz düşündükleri konusunda sizi de ikna ederlerse, o zaman sorun olmaz. Diğer adaylarla nasip olursa görüşürsünüz daha sonraki zamanlarda.

Ancak eş adayını siz gerçekten beğenmişseniz, ve aklınıza yatmışsa ailenizin istememeleri hiçbir anlam ifade etmez tabiki ailenin kararları önemli ama bunun için önemli nedenleri olmalı ve bu nedenleri size güzel bir şekilde anlatmaları gerekir ki sizde kararınızı ona göre verin.

Evlenme kararını evlenecek olan kişiler, kendi özgür iradesi ile vermelidirler. Ancak bu hususta güvendiği kimselerden tavsiye almaları da doğru olur.

Sözün özü görücü usulü olsun olmasın Sizin rızanız yoksa evlilik hususunda son karar verilmez rızanız varsa da bu yönde karar verilmesi doğru olur. Rabbimiz sizin için hayırlı olanı nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu