Rüya

Gördüğüm Rüya Rahmani Rüya mıdır?

Ben birini çok seviyorum ama o beni tanımıyor. Rabbime hayırlıysa o kişiyle evlenmemi nasip eyle yarabbi diye dua ediyorum. Her gün bu duayı ediyorum, daha sonra bugün bir rüya gördüm sevdiğim kişi karşımda oturuyor annemde yanımda, annem sevdiğim kişiyi görünce yerinden kalkıyor ve sevdiğim kıza yerime geç kızım oturun konuşun diyor ve beraber sevdiğim kızla muhabbet ediyoruz.hocam sorum şu;gördüğüm bu rüya rahmani bir rüya mıdır?.Saygılar hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yüce Mevla’mız rüyanızı hayra çevirsin. Anladığımız kadarı ile rüyanız hayırlı bir rüyadır. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin.

Rahmani Rüya Nedir?

Soru: Hocam rahmani rüya derken neyi anlatmaya çalıştınız? ben ilk defa duyuyorum bunu

Cevap: Rüyalar genel olarak ikiye ayrılır Rahmani rüyalar ve şeytani rüyalar. Birincisi yüce Mevla’mızın göstermiş olduğu rüyalardır İslam dininde buna Rahmani rüya veya hayırlı rüya denir. İkincisi ise şeytanın vesvese ile gösterdiği daha doğrusu karıştığı rüyalardır bunlara ise şeytani veya hayırsız rüya denilmektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Rüyamda bembeyaz bulutlarla kaplı masmavi baktıkça iç ferahlatan bir gökyüzü gördüm. Mekan olarak bildiğim bir yerdi ama biraz daha farklıydı bazı şeyler. Dışarı çıkıp gökyüzünü görmeden önce birinden hiç beklemediğim ve çok sevineceğim bir mesaj alıyordum ama okuduktan sonra bir merak içindeydim ,mesajı gördükten sonra namaz kılmak amacıyla bulunduğum yerdeki mescide gitmek için dışarı çıktım ve gökyüzünü gördüm. Yürüdüğüm esnada mesajı atan kişininde orda sol tarafımda durduğunu ama konuşcağı şeyin şimdi olmadığını söyler gibi baktığını hissettim. Bu rüya neyi gösterir, yorumlarsanız çok sevinirim.

 2. Merhaba hocam ben bi kere gündüz vakti annem namaz kılarken Allah dedi bnde Allahla küstüm dedim kiminle evleneceğimi bana göstermiyor dedim sonra yattım ve rüyamda tanıdığım bi çocukla kol kola yuruyorduk çok mutlu bi şekilde gördum gündüz vaktiydi

 3. Hocam rüyamda tanıdığım biriyle birkaç defa nişanlandığımı gördüm ve kişi rüyama çok girdi bu anlama gelir

  1. Hocam rüyamda nişanlandığım kişinin aileside rüyama girdi bana evlilikten bahsettiler bu rüya gerçekleşirmi Hocam

 4. 18000 Ya vedud çektikten sonra abdestli bir şekilde yattım sabah namazından sonra bir rüya gördüm. Rüyamda yemyeşil ağaçların olduğu bir ormandaydık bi dağda küçük bir genişlikte yürüyorduk uçurum da vardı ama korkutucu değildi sonra karşıma masmavi bir okyanus yada Deniz bilmiyorum çıktı içinde de ağaçların bulunduğu bir ada vardı yanımda en yakın arkadaşım ve hoşlandığım kişi vardı ve tanımadığım ama yanımızda olmasından rahatsız olduğum biri vardı. Sonra geri döndük altın renkli saray gibi eve geldik evin avlusunun üstü açık ve havuzu vardı kuzenilerim de oradaydı. Gülüyorduk, sonra uyandım. Uyandığımda çok huzurlu ve mutluydum gülerek de uyandım, rüyamdan önce niyetim hoşlandığım kişi ile hayırlı mıyız evlenebilecek miyiz diye niyet etmiştim.

 5. hocam hayırlı günler benim bir sorum vrda : ben rüyamda zorla abimle nikahlanıyordum sizce bu rüya neyin nesi :(

 6. Gerçekte evliyim . Rüyamda annem karsimda oturuyor ve ben ayakta dikiliyorum . Anneme hamilelik belirtilerinden birisinin olduğunu söylüyorum ve hamileyim diyorum . 4 günden beri hamile olduğunu görüyorum ve seviniyorum acikcasi hep erkek bebek görüyorum erkek ve ikiz toplam 4 çocuğum oluyor .?

 7. Selamın alyküm hocam. Çok sık ruya görmem ama bu ruyaya bir türlü anlam veremiyorum. Ruyamda bir elbisenin eteğindeki dikişi söküyorum normal zamanda çok zor sökülecek bir ip boşta kalmış gibi geliyor ama tamamen sökülmedi yarısı sökülmeden kaldı çok iyi hatırımdadır. Acaba bu ruya bana birşey mi anlatıyor yoksa öylesine bir ruyamıdır.

 8. Ruyamda bir otobusle istanbuldan ankaraya kırklar a gittim. İceriye girdim kalbimi yokladı evliya ve bana sen kurs cicegi misin diye sordu sevinerek benden fotografımı istedi

 9. dedem rüyasında 40 lar divanına girmiş ve orada bazı olaylar yaşamış bu neyi gosterir

 10. rüyamda deccal iraktaydi muslumandi yani odun kırarken bi gözünü kör etti.hz.mehdi-yi gördüm söylemiyim deccal in işbirlikçileri ve kötü niyetli insanlar bunu kullanabilir .

 11. hocam bi sorum olacakti dedem rüyasında kırklar divanına girmiş orada bazı olaylar yaşamış siz daha iyi bilirsiniz 40 lar divanını bu neyi gösterir açıklayınız

 12. yani muhterem hocam hz.muhammedi görenler cennetliktir diyo bu doğru mu ve ayrıca maneviyatın hangi aşamasında yim allahın gosterdiklerinin çıkması sizce ne ifade ediyo ayrıntılı yazarsanız sevinirim okuyanlar ve benim gibi olan kişiler faydalansın .

 13. olaylara hakim olamıyorum olay olmuş oluyo .bu küçükken gördüğüm bi rüyaydı sadece ama geleceğim olumlu ve güzel gösterildi.gösterilmesinin sebebi allaha dua etmiş olmamtan kaynaklanıyor ..bi sorumda rüyada hz.muhammedi gördüm 40 li yaşlarında yani sakalı siyahtı beraber demirciye gittik daha sonra kelebek tutuyorduk ..ayrıca bir melek koruyordu ..bi ruyamdada iki çocuk melek görmüştüm yorumlarsanız.sevinirim

  1. Yüce Mevla’mız rüyalarınızı hayra çevirsin. Rüyanızdan anladığımızın kadarı ile sizin maneviyatınızı geliştirme yolunda olmalısınız.

 14. hocam ben küçükken ileride olacak her şeyi gördüm su an hepsi olduğu gibi çıktı ..ölümümü de gördüm acaba bu bir mucizemidir

  1. Size gördüklerinize göre yaşamamanızı tavsiye ediyoruz. Siz yinede sanki ne olacağını bilmiyormuş gibi yaşamalısınız. Zira bazen gördükleriniz gerek olabilir fakat bazen gördüğünüz şeyler gerek olmayada bilir. Siz eğer her şeye gerek olacakmış gibi bakarsanız bu düşünceniz sizi farkında olmadan ok büyük bir hataya düşürebilir.

 15. hocam rahmani rüya görürsek ibadet etmiş oluyor muyuz? yani rahmani rüya ALLAH gösterdiği için ibadet sayılır mı?

   1. Hocam bu gördüğüm rüya rahmaniyse (siz rahmani demiştiniz) Bu rüyayı Allah Bana niçin göstermiş olabilir? Acaba sevdiğim kızla gelecekte güzel birşey mi yaşayacağım? Veya bana mı nasip olacak?

   2. Yüce Mevla’mızın hikmetinden sual olunmaz. Bu işin aslını ancak yüce Mevla’mız bilebilir.

 16. Hocam bir sorum olacaktı. Görülen rüya rahmani olunca o görülen rahmani rüyanın aynısı rüyada tekrar görülebilir mi? yoksa sadece bir defamı görülür? Selam ve dua ile.

 17. hocam sevdiğim kızla muhabbetten ötürü birbirimize gülümsüyorduk bunuda yorumlarmısınız?

   1. Hocam nolur sadece sevdiğim kız bana hayırlımı ve gördüğüm rüya rahmanimi?ALLAH razı olsun

   2. Rüyanız hayırlı ve Rahmani bununla birlikte sevdiğiniz kız sizin için çok hayırlı.

   3. hocam rahmani rüya derken neyi anlatmaya çalıştınız? ben ilk defa duyuyorum bunu

   4. Rüyalar genel olarak ikiye ayrılır Rahmani rüyalar ve şeytani rüyalar. Birincisi yüce Mevla’mızın göstermiş olduğu rüyalardır İslam dininde buna Rahmani rüya veya hayırlı rüya denir. İkincisi ise şeytanın vesvese ile gösterdiği daha doğrusu karıştığı rüyalardır bunlara ise şeytani veya hayırsız rüya denilmektedir.

   5. Hocam yani demek istediğim Rabbimiz bu tür rüyaları kuluna haber vermek, sevindirmek gibi şeyler için mi gösteriyor?

 18. Hocam bir sorum olacaktı. Hayırlı bir rüya derken neyi anlatmaya çalıştınız?Saygılar.

  1. Hayırlı bir rüya derken gören için olumlu şeylere işaret ettiğini anlatmaya çalıştık.

 19. hocam peki o bana hayırlıysa ne yapmalıyım hocam evlerini bilmiyorum okullarımız farklı?

  1. Ailenizle bu durumu konuşmalı ve sevdiğinizin ailesine durumun ciddiyetini belli etmek adına ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

   1. Hocam evini bilmiyorum ama ve ben hem 16 yaşındayım ne yapmam lazım şimdi çok boşluktayım sadece dua edebiliyorum ?

   2. Henüz daha on altı yaşındasınız. O halde biraz sabırlı olun ve bu işi biraz zamana bırakın.

 20. Hocam yusuf süresinin okuyup abdestli uyuduğumuzda rüyamızda evleneceğimiz kişiyi görüyor musuz doğru mu bu ben denedim kıldığımda beni seven kişiyi gördüm ondan kaçıyordum ardımda kalmıştı oda ..

   1. Hocam bunun cevabını nasıl öğrenebilirim . Çünkü bunu bana söyleyen kuran kursunda kalan arkadaşımdı ona da hocası demiş

    Allaha emanet olun ..

   2. Muhtemelen bu bir islam aliminin tavsiyesidir. Bunu uygulamak caizdir fakat kesinlikle görülür demek yanlış olacaktır.

  1. Evet hayırlı gözüküyor fakat bu sevdiğiniz kimsenin sizi kesin olarak isteyeceği anlamına gelmez.

   1. hocam ozaman o bana hayırlıysa bende ona hayırlı oluyorum değilmi?

   2. Onun sizin için hayırlı olduğu için sizinde onun için hayırlı olacağını kesin olarak söylemek yanlış olacaktır. Bu yüce Mevla’mız bilebilir, inşaallah sizde onun için hayırlısınızdır.

 21. Hocam son sorumda şu, gördüğüm rüya rahmaniyse ALLAH2ın izniyle gördüğüm rüyadaki o konuşmaların aynısını yaşayacağım değil mi ?

  1. Rüyalar Rahmanide olsa bazen birebir çıkabilmekte bazende yaşanacak bazı şeylere işaret edebilmektedir. Bu nedenle rüyalar yorumlanmaktadır.

 22. hocam peki bu gördüğüm rüya rahmani olduğu için ALLAH ın izniyle sevdiğim kız bana hayırlı ve duam kabul oldu?

 23. hocam peki istihareye yatmama gerek var mı yoksa gördüğüm rüya rahmani olduğu için yatmaya gerek yok mu?

 24. Hocam ben rüya gördüm rüyamda ikinci bi el kitapçıdayım çok istediğim bir kitap var tam kitapçıda gezinirken bir kitap görüyorum aradığım kitap İslam anlatan çok güzel kalın elimi cebime atıyorum param yetmiyor başka bir kadın bende para var diyor ince kendi tavsiye ettiği kitabı almam için ısrar ediyor ben kendi istediğim kitaba yineliyorum kitap el yazısı ile etrafına bir sürü not yazılmış hayal meyal hatırlıyorum bu kitap İslam anlatıyor çok güzel sonra kitaba bakıyorum içinde pembe bir zarf bırakılmış sanırım benden önceki kitabın sahibi zarf bir adam tarafından karısına yazılmış tam elimi atıp okuycakken kul hakkı diye vazgeçiyor um ama merakıma yenilip tekrar zarfa uzanırken biri elimden alıyor kul hakkı diyor bende zarfı sahibine ulaştırılmasını söylüyorum. Hocam bu ne demek ikinci el kitap dükkanı istediğim kitap ikinci el kitabın içinden başka kadına ait mektup çıkması …

  Aklım çok karıştı hocam .. aeo

  1. Bu rüyadan anlamanız gereken gönlünüzden gelen sesi dinlemeniz ve şüphede kaldığınız veya içinize sinmeyen şeylerden uzak durmanızdır.

   1. Kusura bakmayn hocam iyice aklım iyice karıştı yorumunuzla rüyam farklı yorum farklı tam anlamadım ki :((((((

  1. Evet inşaallah Rahmani bir rüyadır. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu