Sorularınız

Gördüğüm Bir Şeyden Dolayı Sıvı Geldi, Acaba Cünüp Oldum mu?

İnternette ders videosu izliyordum. Ders videosunu başlatmak için tıkladım ve bir ayıp site açıldı bende hemen kapattım derse devam ettim. Bu olay bir kere daha oldu ve benden bir sıvı geldi. Ben cünüp müyüm ve başım da biraz ağrımaya başladı. Birde bazen cünüp müyüm değil miyim diye bazen bir ikileme düşüyorum bunun için bir dua var mıdır ?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, şehvet sonucu kendiliğinden gelen akıntı mezidir. Mezi ise namaz abdestini bozmaktadır, ancak gusül abdestini bozmamaktadır. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Bu tür görüntülerden kaçınılması gerektiğinin farkında olduğunuzdan bu konuda bir şeyler söyleme gereği duymadık.

İkileme düşecek bir durum yoktur. Zira hangi halde cünüp olduğunuz veya olmadığınız açıktır. Buna karar vermeli ve ona göre kararlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Karar vermekte çok zorlandığınız durumlarda ise gusül abdesti almanızda fayda vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hergün Rüyamda Cinsel ilişki yaşıyor ve görüyorum uyandığımda az miktarda sıvı geliyor acaba cünüp oldummu diye kuşkulanıyorum ve Cinsel içerikli rüya görmemek için bir dua yazarmısınız

    1. Yatmadan önce Felak ve Nas surelerini okuyun ve şüphe ettiğiniz durumlarda gusül almayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu