Sorularınız

Gönlüme Göre Birini Bulmak İçin Neler Yapmalıyım?

Hocam benim bir derdim var biliyorum bir imtihan içindesin diyeceksiniz fakat içimde çok fazla evlenme isteği var bir bayan olarak her sene bu kadar değildi ama bu sene çok fazla istek var ama gönlüme göre biri henüz çıkmadı dua edip beklemekten başka çarem yok neler yapabilirim bir an önce gerçekleşmesi için yardımcı olur musunuz?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu söz ne kadar bilindik bir söz olsa da yine söylemekte fayda vardır. Zira bu söz söyleyeceğimiz bir çok sözden gerçektir. Bu dünya bir imtihandır ve her insanın imtihanı farklı olmaktadır. İçinizde yer alan evlilik isteği su içmek gibi doğaldır. Zira Müslüman bir hanımsınız ve hakkınız olarak hayırlı bir yuva kurmak istiyorsunuz. Peki, bunun için neler yapılmalıdır.

Önce yapmanız gereken dua etmek ve her şeyin hayırlısını istemektir. Ancak hem hayırlı olsun hemde hemen olsun anlayışını bırakmamız gerekmektedir. Dua konusunda sitemizde yer alan Evlilik için dua başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte İslam ahlakı içerisinde sosyal olmalısınız. Kadınların düzenlediği ev günlerine, Kuran okumalarına, aile ziyaretlerine önem vermelisiniz. Büyüklerinize iyi davranmalı ve iyi bir gelin adayı olduğunuzu göstermelisiniz. Bunların dışında sabır göstermelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu