Sorularınız

Geri Döndürme Duası Var mı Ne Yapmalıyım?

Hocam görücü usulü biriyle tanıştık konuşalım dedik her şey iyi giderken bir anda vazgeçtiğini konuşmak istemediğini söyledi. Ben üzülüyorum her defasında o kişinin geri dönmesi için nasıl dua edebilirim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İnternet ortamında bir çok sitede “sevdiğimin geri gelmesi için dua” veya “Geri döndürme duası” şeklinde bir çok yazı yer almaktadır. Size tavsiyemiz bu tür yazılara itibar etmeyiniz. O tür sitelere bakıyoruz bir de sakin tavsiye ettikleri dualar hadis i şerifmiş gibi yani Peygamberimizin sözleriymiş gibi  bir hava veriyorlar. Bu tür konulara itibar etmemelisiniz. Size sitemizde yer alan Kısmet için dua başlıklı konuyu size tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. bir sorum cinsiyeti farklı söyleyip insanları kandırmak ile ilgili , mesela biri kızken sosyal medyada erkeğim dese sonra bir erkekle tanışsa o erkekte ona kardeşim falan dese yaptığı sohbeti helal görse onu erkek sansa sölediği şeyleri falan helal görse biz konuşuruz ne var ki bunda deyip normal görse (erkek olduğunu düşünerek) bu durumda erkeğim diye kandıran kız veya karşısında konuştuğuğ erkek ya da (birkaç erkekle böyle konuiuyorsa o erkeklerde böle görüyorsa) erkeklere (mesela aşk ile ilgili şeyler konuşmak derdini falan anlatmak bunu bir erkekle yaptıgını sanıp normal görmek farklı düşünmek falan) küfür müdür yani böyle kandıran kişi veya normak gören erkeklerr dinden çıkar mı

    1. Bu durum küfür değildir. Ancak bu tür şeyler çok büyük günahtır. Müslüman bir kimse bu tür durumlardan katiyyen kaçınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu