İslam Alimi

Geçmişte Yanlış İşler Yaptım Şimdi Geride Dönmek İstemiyorum

Geçmişimde çok yanlış işler yaptım çok kötü şeyler ama şuan özüme dönüp elimden geldiğince namazımı kılıp doğru işler yapmaya çalışıyorum üniversite okuyorum ve burada çok güzel bir bayan arkadaşa gönlümü kaptırdım tanıştık güzel zamanlar geçirdik.

Sürekli yanımda oldu filan eskileri unutamadığından benden kaçmayı tercih etti. Oysaki ben her namazımdan sonra her dualarımdan sonra bizim kaderimizi bir kıl beni ona onu bana nasip eyle diye dualar ediyordum şimdi o kadar çaresizim ki içim hiç rahatlamıyor Kur’an lar dinliyorum filan ama içimi bir türlü durduramıyorum eskiye dönmek istemiyorum benim ne yapmam gerek ?

Geçmişte Yanlış İşler Yaptım Şimdi Geride Dönmek İstemiyorum sorunun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, sorunuzu okuduğumuzda açık bir şekilde görüyoruz ki bir imtihan içerisindesiniz. Zira Yüce Mevla’mızın affı çok büyüktür. Fakat Yüce Mevla’mız kullarını samimi görmek ister, kararlı görmek ister ben yanlışımdan döndüm diyen bir kulunun bir rüzgarla devrilmemesini ister.

Bu nedenle size samimiyetle çıktığınız bu yolda sabırla devam etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Unutmayın sizin için neyin hayırlı olduğunu ancak yüce Mevla’mız bilmektedir.

Bu nedenle dualarınızın kabul olmayışı sizin inancınızı zedelememelidir. İnsan içinde ki kötülük bir anda iyiliğe dönüşemeyeceği gibi insan içinde ki iyilikte bir anda kötülüğe dönüşmez. Şu anda iç dünyanızda adeta bir savaşın olduğunu unutmamalısınız. Eğersiz sabırla bu yolda devam ederseniz ebette Yüce Mevla’mız size hayırlı kapılar açacaktır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. kardelen dedi ki:

  Selamun Aleykum hocam benim size sorum olucakti abim gibi çok sevdiğim
  Biri var onun iyi olmasi için dualar ediyorum çok hemde her ettiğimde de gozyaslarimi tutamıyorum yüreğimde ole bi sevgi bağı varki ama kötü niyetli insanların niyetinden beddularndan korkuyorum abimin iyi yerlere gelmesini istemeyen insanların pis niyetinden endişe ediyorum bana çok iyiliği dokundu abimin elimden bişey gelmez faydası için ama ömrümün sonuna kadar dua ederim çok daha iyi yerlere gelmesi için başka neler yapmalıyım hocam önerileriniz varmı

  1. islamalimi dedi ki:

   Siz zaten yapmanız gerekeni yapıyorsunuz. Gönlünüz rahat olsun dua etmeye devam edin.

   1. misafir dedi ki:

    Allah razı olsun hocam dularim arasında allahım peygamber efendimizin eli abimin sirtinda olsun die de bulunduruyorum bole dua etmemim bi sakıncası varmı günah olurmu hocam allaha emanet olun

    1. islamalimi dedi ki:

     Bir sakıncası yoktur Yüce Mevla’mız dualarınızı kabul eylesin.

     1. misafir dedi ki:

      Allah razı olsun sizden hocam

 2. Merve cakmak dedi ki:

  hocam Çok rüya görüyorum sürekli karmaķ şeyler önceden rüyalarım çok karanlık ortamlarda oluyordu yani hep gecede oluyorum simdi ise ara ara gündüzü yasıyorum genelde ya hamile olup erkek bebek doğuruyorum (ben bekarım) yada yağmurda ıslanıyorum ama rüyalarım o kadar yoğun ki düşünmeden edemiyorum neden olabilir?

  1. islamalimi dedi ki:

   Size sitemizde yer alan Yatmadan Önce Okunacak Dualar başlıklı konuyu ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZ